189 bin kişiye 500 Euro koronavirüs ikramiyesi ödenecek

Hükümet, hemşirelere ve doktorlara, korona salgını sırasındaki bağlılıklarından dolayı 500 € 'luk vergisiz "korona bonusu" ile teşekkür etmek istiyor.

189 bin kişiye 500 Euro koronavirüs ikramiyesi ödenecek

Avusturya’da koronavirüs salgınıyla mücadele kilit rol oynayan Doktorlar,hemşire, hasta bakıcı, ambulans personeli, temizlikçi ve engelli bakıcıları gibi sağlık işçilerine net 500’er Euro ikramiye verilecek. Nüfustaki enfeksiyon sayısının çok olumlu gelişmesi ve aşıların ilerlemesi ile birlikte, en azından şimdilik, pandeminin son bulması bekleniyor. Son birkaç ayda, sonbahar ve kış aylarında görülen yüksek enfeksiyon sayılarına artan sayıda hastaneye yatış eşlik ettiğinden sağlık sistemi teste tabi tutuldu. Özellikle virüsün sözde İngiliz varyantının yayılması nedeniyle, 2021'in başından bu yana yoğun kapasitelerde belirli bir baskı yaşandı. Aylar boyunca, burada çalışanlar tarafından insanüstü çabalar gösterildi.

Ancak pandemiden özellikle hastanelerdeki Covid bölgesi etkilenmedi. Diğer uzmanlık alanları da zor koşullar altında çalışmak ve pandemiye boyun eğmek zorunda kaldı. Bakım tesislerinde de aylarca çok zor durumlar yaşandı. Savunmasız grupları korumak için gerekli olan güçlü güvenlik önlemleri, yatan hasta bakım tesisleri ve mobil bakımda bile günlük çalışmayı çok daha zor hale getirdi.

Vergisiz bonus
Avusturya Cumhuriyeti, kurtarılan birçok insan hayatı için bu alanlarda elde edilen büyük başarılar için bu alanlardaki tüm doktorlara ve hemşirelik personeline teşekkür eder. Bu nedenle federal hükümet, hastanede ve bakım sektöründe çalışanlara geçen yıl yaptıkları işler için bir ikramiye ödenebilmesi için federal eyaletlere 95 milyon EUroya varan kaynak arıyor. Avusturya genelinde bu bölgedeki yaklaşık 189.000 çalışan için bu, ortalama 500 Euro'luk bir ikramiye anlamına gelir. Ülkeler ve kurumlar, primi geçen yıldaki yüke bağlı olarak farklılaştırabilir ve bireysel alanlara, örneğin yoğun bakım ve Covid servislerine daha yüksek bir ikramiye ödeyebilirler. Bonus ayrıca vergiden muaf olacaktır.

İktidar partileri önümüzdeki hafta bu projenin uygulanması için parlamentoya bir girişim önerisi sunacaklar, böylece bu ikramiyenin yasal dayanağı yaza kadar oluşturulabilir. Federal eyaletler daha sonra belirli işlemlerden sorumludur.

Bonustan yararlananacak personel
1- Hastanelerdeki doktorlar: yaklaşık 26.000 çalışan
2- Hastanelerdeki hemşirelik ve diğer personel: yaklaşık 95.000 çalışan
3- Sabit tesislerde ve mobil hizmetlerdeki hemşirelik personeli: yaklaşık 68.000 çalışan
4- Toplam: yaklaşık 189.000 çalışan.

"Bir tanıma işareti koymak istiyorum"
"Geçen yıl özellikle hemşireler ve hastane personeli için özellikle zorlu bir yıldı. Fiziksel zorluğa ek olarak, birçok vakada psikolojik bir zorluk da vardı, çünkü çoğu yaşlıların yalnızlık saatlerinde hemşireler ve doktorlar vardı. İnsanlar ya da Corona hastaları tek temas noktalarıydılar.Ayrıca virüs hastalara galip geldiğinde ve hiçbir akrabası sevdiklerine veda edemediğinde genellikle son arkadaştılar. Corona bonusu ile bir tanınma işareti göndermek ve ifade etmek istiyoruz Tüm nüfusa teşekkür ederiz "dedi.

"Takdirin sembolü"
Ve Sağlık Bakanı Wolfgang Mückstein şöyle açıklıyor: "Hemşirelik personelinin ve sağlık personelinin neler başardığını gördüm. Bu nedenle, bir teşekkürün ötesinde tanınma olması benim için kişisel olarak önemlidir. Pandemi sırasındaki hizmetler, Federal hükümet hastanelerde, huzurevlerinde ve mobil hizmetlerdeki personel için vergiden muaf bir ikramiye olarak, bu nedenle bir takdir sembolü olarak görülmelidir. "

COVID-19 pandemisinde hastanelerdeki doktorlar, hastaneler, yaşlılar ve huzurevleri ile gezici hizmetlerdeki bakım ve destek personeli olağanüstü strese maruz kalıyor. Bu nedenle, bakılacak veya bakılacak kişilerle kişisel temas halinde olan çalışanlara ikramiye verilmelidir. Mückstein'a göre, özel hizmetleri takdir etmek için, planlanan vergisiz federal katkı sponsorların kendileri tarafından aşılabilir.
utkanhaber

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
2323 4 hafta önce

haberi doğru dürüst yapın milletle dalga geçmeyin bu avustralya çalışanları için dalgamı geçiyorsunuz milletle bu millet size sandıkta bonusu verecek hiç merak etmeyin

Avatar
yhgn 4 hafta önce

Haber başlığını okuyan, sanki
Türkiye sanır.