2022 Ocak- Temmuz Sabit Ek Ödeme Miktarları Hemşire, Ebe, Şef, Teknisyen, Tekniker, Hizmetli, Memur ve Diğer Sağlık Personeli

hemşire, ebe, sağlık memuru, röntgen teknisyeni, laboratuvar teknisyeni, sağlık teknisyeni, diyetisyen, fizyoterapist, psikolog, biyolog, odyolog, tıbbi sekreter, odyometrist, tıbbi teknolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimci, sağlık fizikçisi, bakteriyolog, anestezi teknikeri, diyaliz teknikeri, acil tıp teknikeri, ameliyathane teknikeri, ağız ve diş sağlığı, teknikeri, sağlık teknisyeni, memur, veznedar, vhki, bilgisayar işletmeni, şoför, ambar memuru, arşiv memuru, hizmetli, ayniyat saymanı, şef döner sermaye 2022 sabit ek ödeme miktarı 2022 tablo halinde haberimizde.

SAĞLIK 13.01.2022, 18:59 13.01.2022, 20:17 Recep AYDIN
2022 Ocak- Temmuz Sabit Ek Ödeme Miktarları Hemşire, Ebe, Şef, Teknisyen, Tekniker, Hizmetli, Memur ve Diğer Sağlık Personeli

Sağlık personeline 2022 de ne kadar ek ödeme, kaç para yatacak? İşte 2022 Sağlık personeli sabit ek ödeme tablosu. 2022 Ocak ayında Sağlıkçılara ek ödeme ne kadar yatacak? Hekim dışı Sağlık Personelinin Sabit Ek Ödeme 2022 Güncel Ek Ödeme Miktarları tablo halinde haberimizde

Sağlık personeli ek ödeme miktarları 2022 Ocak-Temmuz ayları için kesinleşti. Zamlı sabit ek ödemeden kimler yararlanacak? Sağlık personeli, net olarak ne kadar ek ödeme alacak?

Sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan hemşireler, sağlık memurları, ebeler, sağlık teknisyenleri ve birçok unvandan sağlık personeli, 2022 Ocak ayı itibarıyla ek ödemelerini zamlı olarak alacak. Personelin 2022 yılında alacağı net ek ödeme miktarını, haberimizdeki tabloda bulabilirsiniz.

Sağlık hizmetleri sınıfında göre yapan sağlık personeline, döner sermaye bütçesinden ve herhangi bir katkıya bağlı olmaksızın; maaşla birlikte ödenen ek ödemeye, sabit ek ödeme denir.

Sabit ek ödeme, aslında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerinde yer alan “ek ödeme” tanımı kapsamındadır. Sağlık personeline ek ödeme yerine, sabit ek ödeme / döner sermaye ödemesi yapılır.

Sabit Ek Ödeme Neye Göre Belirlenir?

Sabit ek ödeme miktarının belirlenmesinde; hizmet sınıfı, kadro unvanı ve derece kullanılır. Sabit ek ödeme miktarı, personelin hangi unvanla görev yaptığına, hangi dereceden maaş aylık aldığına ve sabit orana göre belirlenir.

En düşük sabit ek ödeme, personelin kadro ve derecesi itibarıyla haklarında belirlenmiş olan ek ödemeden daha az olamaz.

Ayrıca, ek ödemesi döner sermayeden karşılanan personele ayrıca ek ödeme verilmez. Ancak, döner sermeye ödemesinde gelir vergisi kesintisi meydana geliyorsa ve ek ödeme miktarı, emsallerinin aldığı miktardan düşük oluyorsa, bu durumda fark ödemesi yapılır.

Sağlık Personeli Sabit Ek Ödeme Miktarları 2022

Sağlık personeli zamlı ek ödeme miktarları, 2022 yılının Ocak-Temmuz ayları için şöyledir:

Sabit ek ödeme miktarları tablosunda yer alan tutarlar, 2022 yılı için aylık en düşük sağlık personeli en ödeme miktarlarıdır. Tutarlar, güncel zam oranları ve vergi kaynaklı eksik ödeme farkının ilave edilmesiyle hesaplanmıştır.

Tabloda görüldüğü üzere net ek ödeme miktarına en çok etki eden husus, aylık dereceye bağlı sabit orandır. Bu oran yükseldikçe, net ödeme tutarı da yükselmektedir. Örneğin, farklı kategorilerde değerlendirilmelerine karşılık; 1-2 dereceden aylık alan memur ile 3-4 dereceden aylık alan bir şef; aynı sabit orana sahiptir ve aynı net tutarı (2.907,74 TL) alır.

Sabit Ek Ödeme Miktarları Ne Zaman Güncelleniyor?

Sağlık personeli minimum sabit ek ödeme miktarları, yılda iki kez; ocak ayı ve temmuz aylarında belirleniyor. Yeni tutarlar belirlenirken toplu sözleşme kapsamındaki zam oranları, enflasyon oranı ve gündeme gelmesi durumunda ekstra zamlar dikkate alınıyor. Belirlenen ve ilan edilen tutarlar, yılın ilk altı ayı ve son altı ayı olmak üzere; altı aylık periyotlar dahilinde geçerli oluyor.

2022 yılının Temmuz-Ocak ayları için uygulanacak olan zamlı ek ödeme tutarları ortaya çıkar çıkmaz detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
sağlıkağı.net

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
YHS 7 gün önce
BİZLER DİLE GETİRDİK DUYAN OLMADI . SÖZ VERENLERE .. ! SÖZLERİN DE DURMADI . BİZLERDE 2005 YILINDAN BU YANA VERİLMİŞ SÖZLERİN TELAFİSİNİ BEKLİYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLMAYAN YHS PERSONELERİNİN SORUNUNU KURUM İÇİNDE MÜBAŞİRLERDE OLDUĞU G.İ.H GEÇİŞİNİ SAGLAYARAK ÇÖZMEKTİR .
kaya öz 6 gün önce
ebe ve hemşirelere en az yüzde yirmi daha verilmeli hizmetli ile başa baş gibi döner almaları sosyal ayıptır.
3
parçalı az bulutlu