4/D'li ambulans sürücülerinin özlük hakları TBMM gündeminde

4/D'li ambulans sürücülerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi önerisine ilişkin Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM'ye önerge verildi. Ülkemiz genelinde sayıları yaklaşık 5.000 civarında olan 4-D'li ambulans sürücülerinin mağduriyetlerinin giderilmesi adına ekonomik ve sosyal haklarının iyileştirilmesi, çalışma koşullarında düzenlemeler yapılması gerekmektedir. 

SAĞLIK 23.10.2021, 19:29 Recep AYDIN
4/D'li ambulans sürücülerinin özlük hakları TBMM gündeminde

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda belirtilen sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunu; Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 01.10.2021 Av. Uğur BAYRAKTUTAN /Artvin Milletvekili 

Ülkemiz genelinde sayıları yaklaşık 5.000 civarında olan 4-D'li ambulans sürücülerinin mağduriyetlerinin giderilmesi adına ekonomik ve sosyal haklarının iyileştirilmesi, çalışma koşullarında düzenlemeler yapılması gerekmektedir. 

Bu Bağlamda; 

1. 4-D'li ambulans sürücülerinin sorunları Bakanlığınız bilgisi dahilinde midir? 

2. Ülkemiz genelinde 696 sayılı KHK kapsamında kadroya geçenlerde dahil olmak üzere istihdam edilen kaç adet 4-D'li sağlık çalışanı bulunmaktadır? 

3. Bakanlığınız tarafından ilgili sağlık çalışanlarının Nöbet usulleri ve çalışma saatlerinden kaynaklanan mağduriyetlerinin giderilmesi adına bir çalışma  programınız var mıdır? Var ise bu çalışma programınızın içeriği nelerdir? 

4. Sayıları yaklaşık 5000'i bulan ilgili personelin 24 saat nöbet usulüne geçirilmesi adına düzenlemeler ne zaman yapılacaktır? 

5. İlgili sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının iyileştirilmesi adına bir çalışma ne zaman başlatılacaktır? Bir takvim açıklar misiniz? 

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
İşsizlik 2 ay önce
Kafayı işsizlere çevirin; maaşlarının yanında tediye-ikramiye-ek ödeme-sosyal yardımlar-yemek-ulaşım-... vs.leri olan taşeronlara değil.
Cengiz karaca 2 ay önce
Suriyelilere neden vatandaşlık veriliyor
Uzun yıllar sonra yapı bozulacak
Bilerekmi yapılıyor
657TABİ VEKİL İMAMLARİN HAYATİNİ CALDİNİZ YUVALARİ 2 ay önce
Syn AVUKAT VEKİLİM SİZLERİ TBK EDİYORUM 4D li kardeşlerimize sahip çıktığınız için öncelikle Bizlerde 81 il 950 ilçelerde görev yapan köy kasabalarda 657'ye tabi asgari ücret kesintisi sigorta Emekli Sandığı maaş asgari ücret Haftada bir gün bile izin hakkı olmayan Ama 657'ye tabi4c li
17
açık