6 ilin sağlık müdürü değişti

Sağlık Bakanlığında Tunceli’nin yanısıra; Diyarbakır, Batman, Erzincan , Kayseri ve Kırşehir Sağlık Müdürlüklerinde de görev değişikliği yaşandı.

SAĞLIK 02.06.2022, 06:26 Editör
6 ilin sağlık müdürü değişti

Tunceli İl Sağlık Müdürü Görevden Alındı. Tunceli İl Sağlık Müdürü Çağdaş Özdemir görevden alındı. İşte yerine atanan o isim:

Özdemir’in yerine, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Duran atandı.

6 İLİN MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Tunceli İl Sağlık Müdürü Op.Dr. Çağdaş Özdemir görevden alındı. Özdemir’in yerine Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Duran atandı.

Tunceli’nin yanısıra; Diyarbakır, Batman, Erzincan , Kayseri ve Kırşehir Sağlık Müdürlüklerinde de görev değişikliği yaşandı.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Erzincan İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Erkan Değirmencioğlu atanırken, yerine ise Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu atandı.

MÜDÜR ÖZDEMİR’İN TATİLDE OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Görevden alınan Tunceli İl Sağlık Müdürü Çağdaş Özdemir’in şu anda tatilde olduğu öğrenildi.

Özdemir, görev yaptığı sürede zaman zaman mobbing iddialarıyla gündeme geliyordu. Geçtiğimiz yıl, SES Dersim Şubesi bir basın açıklaması yaparak, bazı sağlık emekçilerine mobbing uygulandığını duyurdu. İl Sağlık Müdürünün keyfi uygulamalar yaptığı ileri sürülen açıklamada, bazı örnekler ileri sürerek basın açıklaması yaptı. Özdemir ile defalarca yapılan görüşmelerde, sağlıkçıların yaşadığı sorunlar aktarıldığı halde çözümü noktasında bir gelişme kaydedilmediği ifade edilmiş, bazı sağlık emekçilerine haksız-hukuksuz cezalar verildiği savunulmuştu. Çağdaş Özdemir hakkında zaman zaman gazetemize de gelerek mobbing ve hakaretlere maruz kaldığını iddia eden sağlık emekçilerinin yanısıra, hakkında bakanlığa da şikayetlerin iletildiği öğrenildi.
tunceliemek.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Ali Akın 3 hafta önce
Evet doğrudur bazı personele mobing uygulaması özellikle asker ve polis eşlerine bilinçli kasıtlı olarak mağduriyet yaşatmaktaydı Tunceli Sağlık Müdürünün görevden alınması doğru ama çok geç alınmış bir karardır
20
açık