Aile Sağlı Merkezinde çalışan grup elemanları kadroya alınsın.

Aile Hekimliği Personelleri 24.11.2004 tarihli ve 5258 sayılı kanunun 8. Maddesine dayanılarak hazırlanan yönetmeliğe tabi A Sınıfı, B Sınıfı, C ve D sınıflarındaki Aile Sağlığı Merkezlerinde hizmet satın alınan 4/a SGK girişli ilave sağlık personelleri hemşire,ebe, att, tıbbi sekreterler ve temizlik personelleridir.

SAĞLIK 08.12.2022, 19:46 Editör
Aile Sağlı Merkezinde çalışan grup elemanları kadroya alınsın.

Görev ve sorumlulukları itibariyle kamuya bağlılar fakat iş özlük haklarına ve maaşa gelince kamudan bağımsız herhangi bir ticari alanda iş kanununa göre çalışmaktadırlar.
Başlıca sorunları; maaşları aile hekimleri tarafından yatırıldığı için maaşların düzenli yatırılıp yatırılmadığı ya da ücretlerinin tam ödenip ödenmediği herhangi bir denetlemeye tabi olmadığından mağduriyetler yaşanabiliyor. İzin hususuna gelince özellikle ilave personelin az olduğu kurumlarda hastalık sağlık vs. hangi sebep olursa olsun yapılan işte aksaklık olacağı düşünüldüğünden işçiler izinlerini kullanma noktasında sıkıntı yaşamaktadırlar.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Aynı görevleri yapan personeller arasında kadrolu ile kadrosuz çalışanlar arasında ücret yönünden adaletsizlik var. ASP grup personellerinin iş güvencesi olmadığı için kadrolu olanlar ve hekimler tarafından mobbinge maruz kalmakta ve görev tanımı dışında işleri yapmaya zorlanmaktadırlar. Aralarında aileleri farklı illerde görev yapan fakat söz konusu geçim şartlarını ve geleceklerini düşündükleri için işinden ayrılamayan nakil ve yer değiştirme hakkı bulunmadığı için çalışmak zorunda kalarak mağduriyet yaşayan işçilerde var.

Ülkem-İş Konfederasyonu olarak talebimiz 2018 de 696 KHK ile taşeron işçilere kadro verirken kapsam dışı kalan işçiler için yeni yapılacak olan kadro düzenlemesinde Aile Sağlı Merkezinde çalışan grup elemanlarının da kadroya alınması yönündedir.

Fatih ÖKSÜZ
Ülkem-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (23)
Nurettin 2 ay önce
Çok doğru bir tespit. Bu sorun bütün ASM kadrosuz çalışanlarında var.
Nagihan 2 ay önce
Merhaba bizlerde ASM de çalışan tıbbi sekreter leriz kadro kapsamına bizlerde alınacak miyiz
Ayten 2 ay önce
İnşAllah dualarımız sizinle gruplandırma elemanları olarak
Erh 2 ay önce
Kesinlikle yaşadığımız bütün problemleri yazmışsınız teşekkür ederiz.
Kadroya alınmak bizim hakkımızdır.
kadir onaylı 2 ay önce
bu haberi kim yaptıysa ,sesimiz oluyorsa alnından öpmek isterim asm de acil tıp teknisyenim görev ve sorumlulugumuz aynı ama maaş ve haklara gelince işler farklı büyük HAKSIZLIK!
Egemen 2 ay önce
Teşekkür ederiz bizi fark edip haber yaptığınız için
H 2 ay önce
Kadro bizim de hakkımız. Bizde sözleşmeli asç olarak geçiyoruz bir düzenleme varsa içinde bizimde olmamız gerek
Devrim Karatına 2 ay önce
İyi de bu iş bu kadar kolaysa bugüne kadar okul bitirip atama bekleyen, atanıp zorunlu hizmet çilesi çekenlerin günahı ne o zaman?
ELİF 4 hafta önce
Kpss yazanlar olmuş, haksızlık denmiş.
Asm de çalışan kamu dışı arkadaşlarımız kadroya alındı, binlerce sözleşmeli de kadroya alındı? Peki emek edip , çalışan, ve hiç özlük bulunmayan Asm Grup Elamanlarının suçu ne?
Kpss ye girip bir puanla kaçıran da var, çakılı kalıp gitmek istemeyerek kpss ye girmeyen de, defalarca kpss ye giren sonra Grup elemanı olarak yıllarca asgari hatta daha düşük maaşa çalışan her işe koşturan DİPLOMALI sağlıkçıların diğer kadroya alınanlardan eksiği nedir?
fatma özbayburtlu 2 ay önce
kps ile atananlar zorunlu hizmet yapanlar enayimi kps puansız işe başlasın sonra kadro istesin haksızlık
Elif 4 hafta önce
Kpss puanımız da var.. Emeğimiz de, diplomamız da.. Halihazırda yıllarca kamuya hizmet edip kamu hizmeti verdik, karşılığında özlük haktan iş güvencesinden mahrum bırakıldık. Bizler Kamuyu temsil ederken aldığımız maaş da,haklarımız da Kamu sektörüne yakışmamaktadır. Hastanede taşeron ile girip bir çok sağlıkçı kadroya geçebiliyor.
mehmet 1 ay önce
aynı düşünceleriniz yıllardır hiç bir diploması olmamasına ragmen hastanelere veriliyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın