DEÜ diş tedavisinde yüzde 100 başarılı

SAĞLIK 30.12.2021, 13:03
DEÜ diş tedavisinde yüzde 100 başarılı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde uygulanan kist operasyonu ve kök ucu rezeksiyonu işlemi ile dişlerini kaybetmek üzere olan hastanın dişleri kurtarıldı, klasik tedavideki başarı oranı yüzde 60’lardan yüzde 98- 100’lere çıkarıldı.İZMİR (İGFA)- Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ)  sağlık alanındaki en önemli yatırımlardan birisi olan DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde yapılan modern uygulamalar hastalara şifa olmaya devam ediyor.

DEÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen kist operasyonu, kök ucu rezeksiyonu ve kök ucunun retrograd olarak biyouyumlu materyal ile tıkanması operasyonu ile dişlerini kaybetmek üzere olan hastanın doğal dişleri çekim işleminden kurtarıldı. Klasik tedavideki kök ucu rezeksiyonu yerine modern yöntemlerle gerçekleştirilen tedavi ile başarı
oranı yüzde 60’lardan yüzde 98- 100 seviyelerine çıktı. DEÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Süleyman Bozkaya, uyguladıkları tedavi yöntemiyle hastanın doğal dişlerini kurtardıklarını ve yüzde 100’e yakın bir başarı elde ettiklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
4
açık