Memur- Sen Açıkladı! 3 Yıl İçin 35 Bin 200 Liralık Promosyon Anlaşması

Eskişehir'de 8 bin 530 sağlık çalışanını kapsayan banka promosyon anlaşması Akbank ile imzalandı. Buna göre sağlık müdürlüğü bünyesindeki çalışanlara ocak ayında peşin ödenmek üzere 3 yıl için 35 bin 200 TL yatırılacak.

SAĞLIK 28.08.2022, 16:35 Editör
Memur- Sen Açıkladı! 3 Yıl İçin 35 Bin 200 Liralık Promosyon Anlaşması

Eskişehir'de Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki 8 bin 530 kişiyi kapsayan banka promosyon anlaşması Akbank ile imzalandı. Buna göre sağlık çalışanlarına ocak ayında peşin ödenmek üzere 3 yıl için 35 bin 200 TL ödeme yapılacak.

Memur-Sen'e bağlı Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğü ve tüm bağlı birimler maaş promosyon ihalesi sonucundan QNB Finansbank'ın 35 bin lira, Akbank'ın ise  35 bin 200 lira teklif vererek son ikiye kaldıklarını kaydetti.

Süreç sonunda İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge ile en büyük 3 kamu sendika başkanları olarak Niyazi Ömür Yüce ve Birtürk Özkavak ile birlikte değerlendirme toplantısı yaptıklarını aktaran Köksal, şunları ifade etti:

"Her ne kadar beklentinin altında miktar görülse de emsalimiz İl Sağlık Müdürlükleri özelinde Türkiye rekoru kırılmıştır. Beklentilerin altında kalan banka maaş promosyon ihalesi sonucunda ortak hareket etme kararı alınarak 7 günlük ihale kesinleşme süresinde birtakım girişimlerde bulunulacaktır. Sağlık çalışanlarının fikir ve görüş alışverişi yaparak istekleriniz doğrultusunda hareket edeceğiz. Tüm çalışanlarımızın bu post altında yorum yapmasını rica ederiz."

Köksal, itiraz hakları saklı kalmak koşuluyla banka genel müdürlükleri nezdinde promosyon miktarının artırılması konusunda girişimlerde bulunduklarını da bildirdi. 
eskisehir.net

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
Hoca 3 ay önce
Diğer kurumlarada yapın anlaşma bekliyoruz..
Ado 3 ay önce
Bu anlaşma reviyon değil sanırım
Admin 3 ay önce
Elazığ da sağlık çalışanlarına 5 yıl için 19 bin200 verildi bu yüksek rakamları duyanlar utansın artık ne kadar ilgile
2323 3 ay önce
ELAZIĞ ÇOK MEMNUN ÇALIŞANLAR SENDİKA HİÇ SESLERİNİ BİLE ÇIKARMIYORLAR İTİRAZ DİLEKÇESİ VERİYORUZ ONA BİLE KARŞI ÇIKIYORLAR ANLAYAMADIK GİTTİ.
Hakkı sevin 3 ay önce
Odunpazarı belediyesi 2 ay önce 14350 liraya anlaştı Akbank la çok ucuza gitmiş hemen iptal edilmeli
Abdullah Karakaya 3 ay önce
Sağlık Bakanlığı merkez bedavaya gitti 12.000 tl 5 yıl için yazık.