MHP hemşirelerin özlük haklarını Meclise taşıdı

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan TBMM Genel Kurulunda hemşirelerin özlük haklarına ilişkin taleplerde bulundu. Aycan açıklamasında, hemşire maaşlarının artırılmasını, ek ödemeyle maaşlarının birleştirilerek tek bir ödeme olarak yapılmasını, ek ödemenin emekliliğe yansımasını, haftalık çalışma süresinin kırk sekiz saati geçmemesini, özel sağlık kuruluşunda çalışma şartlarının ve ücretlerinin de iyileştirilmesini istedi.

SAĞLIK 09.07.2021, 21:10 Editör
MHP hemşirelerin özlük haklarını Meclise taşıdı

SEFER AYCAN (Kahramanmaraş) – Sayın Başkan, hemşireler, sağlık hizmetlerinin en önemli elemanlarındandır; sağlık hizmetlerinin her kademesinde görev almakta, koruyucu hizmetlerde, tedavide, rehabilitasyonda özveriyle çalışmaktadırlar. Covid-19 salgını sırasında da her kademede özveriyle çalışmışlardır.

Hemşireler, günümüzde sağlık bilimleri fakültesi hemşirelik bölümünden mezun olmaktadırlar yani dört yıllık yükseköğretim mezunudurlar fakat hemşirelerin ücretleri diğer lisans mezunlarına göre düşüktür. Döner sermaye ek ödemesi, her şehir, her kurum ve kuruluşta çalışılan birime göre değişmektedir. Hemşireler, maaşlarının artırılmasını, ek ödemeyle maaşlarının birleştirilerek tek bir ödeme olarak yapılmasını istemektedirler; ek ödemenin emekliliğe yansımasını istemektedirler; haftalık çalışma süresinin kırk sekiz saati geçmemesini istemektedirler; özel sağlık kuruluşunda çalışma şartlarının ve ücretlerinin de iyileştirilmesini, burada yapılan kontrollerin artırılmasını istemektedirler.

Kamubiz.com ÖZEL/ANKARA
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Birol 1 yıl önce
Sayın vekilim sağlık bakanlığında çalışan tüp sağlık personelinin ôzluk haklarının iyileşmesi gerekiyor ama bir türlü olmuyor idari birimlerde çalışanlarda mahsur hele yardımcı hizmetliler de mağdur hepsi idari birimlerde görev yapmaktadırlar ama bir türlü olmuyor idari hizmetler kadorusu için bir kanun çıkarmak çokmu zor meclisten en azından mübaşir lere verilen hak gibi verilirse sevinirler hak hukuk adalet için kul hakkı için saygılarımla
17
açık