Rahmi Kılıç Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atandı

Ankara İl Sağlık Müdürü Zülfikar Akelma'nın görevden alınması üzerine Prof. Dr. Rahmi Kılıç il müdürlüğü'ne atandı. Rahmi Kılıç kimdir?

SAĞLIK 07.04.2022, 10:20 Editör
Rahmi Kılıç Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atandı

2021 yılının Haziran ayında Ankara İlk Sağlık Müdürü olarak atanan Doç. Dr. Zülfikat Akelma, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü görevine getirildi.

Bir süre Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği yapan Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Ahmet Zülfikar Akelma, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirilmesinin 1 yıl sonra Kamu Hastaneleri Genel Müdürü oldu.

Ankara İl Sağlık Müdürü Rahmi Kılıç oldu
Bu gelişmenin ardından Akelma'nın yerine Prof. Dr. Rahmi Kılıç getirildi.

Kılıç, Akelma'dan önce Kamu Hastaneleri Genel Müdürü görevini üstleniyordu.

Rahmi Kılıç kimdir?
1966 doğumlu Rahmi Kılıç, 1989 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1989 Yılında Sivas Suşehri Esenyaka Sağlık Ocağında mecburi hizmetini gerçekleştirdi. Aynı yıl TUS ile Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz Kliniğinde asistanlık eğitimine başladı ve 1993 Yılında KBB Uzmanı olarak görevine devam etti.

2000 Yılında Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz Kliniğinde başasistan kadrosuna atandı. 2004 yılında görevine Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Kliniğinde yardımcı doçent olarak devam etti ve aynı yıl Doçent oldu.

2006-2008 Yılları arası Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Prof. Dr. Rahmi KILIÇ, 2009 Yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Kliniğine Profesör olarak atandı ve 2013 yılında KBB Kliniğinde bölüm başkanı oldu. 2012-2017 Yılları arası Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevler yürüttü. 2013-2018 Yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Kliniği Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı.

Ocak 2018 Tarihinde Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevine başlayan Prof. Dr. Rahmi KILIÇ, 18 Ekim 2018 Tarihinde Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü olarak atanmıştır.

2020 yılında Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevine yeniden getirilmiş, ardından bugün itibariyle Ankara İl Sağlık Müdürü olarak sözleşme imzalamıştır.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.
haberankara.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
23
açık