Sağlık Bakanlığı 2022 Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınav kararı!

Sağlık Bakanlığı 2022 Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavları ne zaman yapılacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sağlık-Sen arasında yapılan KİK toplantısında, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının yılın ikinci yarısında yapılması kararlaştırıldı.

SAĞLIK 03.06.2022, 11:52 Editör
Sağlık Bakanlığı 2022 Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınav kararı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sağlık-Sen arasında 2022 yılının ilk Kurum İdari Kurul (KİK) Toplantısı, Bakanlıkta gerçekleştirildi. Toplantıya Sağlık-Sen adına Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ile Ankara 4 Nolu (ASHB) Şube Başkanı Eyüp Medet ve İstanbul 6 Nolu (ASHB) Şube Başkanı Murat Ergül, Bakanlık adına ise Strateji Geliştirme Başkanı Hasan Basri Alagöz, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Av. Hakan Ay ve ilgili bürokratlar katıldı.

Sınavlar İçin Çalışmalar Başladı

Sağlık-Sen tarafından taleplerin dile getirildiği toplantıda, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının en kısa sürede yapılması konusunda mutabık kalındı. Bakanlık yetkilileri, sınavların yapılması için hazırlıkların başladığını ve yılın ikinci yarısında yapılacağını söyledi.

Toplantıda Bakanlık yetkilileri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan öğretmenlerin, Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik eğitim programlarına başvuruları için çalışmanın başlatıldığını ve il müdürlüklerine ilgili yazının gönderildiğini de dile getirdi.

Vekaleten idarecilik yapan Bakanlık personelinin ücretlerinin ödenmeye başladığı da yetkililer tarafından belirtildi.

Toplantıda ayrıca karşılıklı yer değişikliği (becayiş) tayini talep eden her iki personelin kadro derecelerine bakılmaksızın tayin olabilmeleri konusunda da mutabık kalındı.

Sosyal Hizmet Tazminatının Kapsamının Genişletilmesi İstendi

Sağlık-Sen tarafından sosyal hizmet tazminatının kapsamının genişletilmesi dile getirilerek, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezleri’nde çalışanların da bu haktan yararlanması ve bu konuda bir komisyon oluşturulması talep edildi.

KİK toplantısında Sağlık-Sen, sözleşmeli personelin nöbet ücretinden ve sosyal hizmet tazminatından yararlanması konusunu gündeme getirerek, bu konuda da çalışma yapılmasını istedi.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
YHS'li 3 hafta önce
YINE ÜÇ BEŞ KADRO AÇACAKLAR VE SINAVI KAZANMIŞ YÜZLERCE MEMUR KADRO DIŞI KALACAK BU NE TURŞU BU NE LAHANA? SİZ ÖNCE 4 EKİM 2020’ SINAVI KAZANMIŞ MEMURLARINIZIN KADROLARINI VERİN LÜTFEN HİÇ OLMAZSA BUNU ENGELLİ MEMURLARINIZA BUNU YAPMAYIN SINAVDA BARAJI AŞAN TÜM ENGELLİ MEMURLARINIZI KAZANMIŞ OLDUKLARI KADROLARA YERLEŞTİRİN BUNLARIN HERBİRİ 15-20 YILLIK MEMURDURLAR
Yhs 3 hafta önce
Hepsinin çalışması var yersen...
Yhs 3 hafta önce
Yhs kadro bekliyor bunlar sınav açacağız diyorlar alırsınız oyu üç beş maaş alan versin ben vermeyeceğim hakkım haram olsun
Yhs 3 hafta önce
Yhs kadro bekliyor sandığın dibine çakılırsınız inşAllah eziyet edin
Karabük 3 hafta önce
Yhs görevde yükselme açıyoruz diye insanları kandırıyorlar kimin torpilli varsa sözlü sınavda onu alıyorlar Allah belasını versin
YHS 3 hafta önce
BEKLİYOZ BAŞKAN
24
az bulutlu