Tüm sağlık çalışanlarına kadro verilmesi Cumhurbaşkanı Yardımcısına soruldu

Koronavirüs salgını sürecinde görev alan tüm sağlık personelinin haklarında iyileştirme yapılması ve sağlık çalışanlarına kadro verilmesi hakkındaki önerge Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM'ye sunuldu.

Tüm sağlık çalışanlarına kadro verilmesi Cumhurbaşkanı Yardımcısına soruldu

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıda yer alan sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. /Metin İLHAN Kırşehir Milletvekili 

Covid-19 (Koronavirüs) tüm dünyada büyük tehlike oluşturan ve hâlen tam anlamıyla tedavisi de olmayan bulaşıcılığı çok yüksek salgın bir virüstür. Bu felaket ile başa çıkmada birincil ihtiyacımız elbette ki tedavidir. Dolayısıyla tüm sağlık çalışanları bu süreçte milletimiz için canlarını ortaya koyarak fedakârca çalışmaktadırlar. Unutulmamalı ki sağlık sisteminin düzeninde en ufak bir aksama telafisi mümkün olmayan sorunlar ortaya çıkarabilir. O yüzden hastayı karşılayan görevliden temizlik personeline, röntgen teknisyeninden pansumancısına, 112 çalışanlarından yoğun bakım personeline, santraldeki görevliden tüm il sağlık müdürlüğü çalışanlarına topyekün bir mücadele söz konusu ve tabii ki tüm sağlık çalışanları da ayrım olmaksızın canlarını riske atmaktadırlar. 

Bu bağlamda; 

1. 657'ye bağlı ve üniversite hastanesinde çalışan kadrolu personele uygulanan 3 aylık tavan ek gösterge ödemesi vb uygulamalar diğer sözleşmeli ve ücretli tüm sağlık çalışanlarına da verilmelidir. Bu yönde hükümetinizce bir çalışmanız olacak mıdır? 

2. Bu salgın, kadrolu sağlık personeli dışındaki diğer sağlık çalışanlarına da yaptıkları işin riski anlamında ek ödeme, yıpranma vb özlük haklarının iyileştirilmesinin elzem olduğunu göstermiştir. Bu konuda hükümetinizin bir çalışması var mıdır? 

3. Eğer sağlık çalışanlarının özlük haklarında harhangi bir iyileştirme yapılacaksa bu iyileştirme kadrolu, sözleşmeli, ücretli ayrımı yapmadan tamamını kapsayacak şekilde mi düzenlenecektir? 

4. Koronavirüs tehlikesi bize sağlığın birincil önceliğimiz olduğunu göstermiştir. Bu anlamda sağlık çalışanları arasında ayrima, moral ve motivasyon düşüklüğüne sebep olan kadrolu, sözleşmeli ve ücretli gibi farklılıkların kaldırılması ve tüm sağlık çalışanlarına kadro verilmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır? 

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ofroz 10 ay önce

Bilindiği gibi 2005 yılında

memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat

Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına

göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için

çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ???On beş yıl oldu bir gelişmeyok mübaşirlere var meb var sb niye yok

Avatar
Yardımcı Hizmetler 10 ay önce

Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması biz hastahanede çalışan hast.bakıcıları çok mutlu eder tamda bu yorgunluğumuza motivasyon olur tşk.

Avatar
SYN FUAT OKTAY BEYİN DİKKATİNE LÜTFEN BU YAZIMI İLETİN 10 ay önce

AMA KADROLU YERİNE VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİN OLARAK YILLARCA GÖREV BİTTIGINDE İŞİMİZE SON SOKAGA ATILIYRUZ 10 YILIMI VERDIM 18 YILDA 8 YILIM BOŞ VE İŞSZ CANIMIZI YAKTILAR ÖMRUMUZ BİTTİ YUVALAR DAGILDI EŞ ÇOLUK ÇOCUGU MUZA KASDETTİLER HAKKIMIZ HARAM OLSUN

Avatar
2351 magduru 9 ay önce

Yıllardır Biz YHS Olarak VHKİ Görevi Yapıyoruz Taşörenler 4b liler Mübaşirler Kadrolarını .......Aldı Onları TEBRİK Ediyorum. YHSyi COVİT-19 Bile Uyandıramadı İyi Uykular Başta KAMUBİZ Olmak Üzere YHS ve MÜSLÜMAN ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUM

Avatar
mehmet 10 ay önce

2015 yılında ösym ile atanan 4b sözleşmeli dururken sen git sonradan atanan 4+2 3+1 li sözleşmeli 4b liye kadro ver.sağlık sen ve sağlık bakanlığı komik haldeler.bu komedi durumu Sayın Sağlık bakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz.Cumhurbaşkanımızın suçluları cezalandıracağından hiç şüphemiz yoktur

Avatar
mehmet 10 ay önce

ÖSYM ile atanmış 4b li sözleşmeli hemşire dururken sen sonradan atanan 3+1 li sözleşmeli hemşireye kadro ver.Çalışma ortamında sahada hemşireler bu duruma bakıp birbirine gülüyor.az puanla atanana kadro var.çok puanla atanana kadro yok.

Avatar
Kadir 10 ay önce

Peki özel sektör de çalışan sağlıkçılar ne yapsın bi kpss sistemi ile belirlenen kötü bi sistem özel sektörde sağlıkçılar insan buna bir çözüm istiyoruz

Avatar
Orhan 10 ay önce

Yüzde 70 takılan şöföler.de unutulmamalı