SON TORBA YASA, "MÜJDELER YASASI" OLSUN!

DEMİREL: 2018 Yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri Seçimi Öncesinde Siyasi Partilerce, Kamu Çalışanlarına “SÖZ” Olarak Verilen Vaatlerin Tutulması İçin Kalan Süre 58 Gündür!"

"SON TORBA YASA, "MÜJDELER YASASI" OLSUN!”

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Türkiye’de, 14 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanı ve Milletvekilleri seçimi yapılacaktır. Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz. Ancak, 2018 yılı seçimlerinden önce siyasi parti beyannamelerinde, kamu çalışanlarına “VAAT” olarak verilen sözlerin tutulmadığını ve bu sözlerin yerine gelmesi için kalan sürenin 58 gün olduğunu hatırlatırız.

- 1965 yılından bugüne kadar görevini her türlü zorluğa, zorbalığa ve meşakkate rağmen yerine getiren Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılması ve bu kadroda görev yapan kamu çalışanlarının ise eğitim durumlarına uygun kadrolara atanması hakkında 2018 yılı seçimlerinden önce verilen sözlerin tutulacağına olan inancımız diridir.

Ayrıca, Kamuda yönetici pozisyonunda “ŞEF” olarak görev yapan kamu çalışanlarının özlük, sosyal, ekonomik ve mali hakları konusunda ciddi bir iyileştirilme yapılması için öncelikli olarak 1.derecede olan tüm kamu çalışanlarına 3600 Ek Gösterge verilmesi hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN’e verdiği sözü hatırlatırız.

-Kamu şeflerinin “Özel Hizmet Tazminatlarının 135” ve “Ek Ödeme Oranlarının 170” olması ekonomik hak kayıplarını önemli ölçüde karşılayacaktır.

-Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan Aşçı/Aşçı Yardımcıları için ayrı bir parantez açılması gerektiğini ve bu kadrolarda görev yapan kamu çalışanlarının “MESLEK” olarak değerlendirilmesi ve “Teknik Hizmetler Sınıfına” geçişlerinin sağlanmalıdır.

Toplu iş sözleşmesiyle en düşük işçi maaşı 14.850 TL oldu Toplu iş sözleşmesiyle en düşük işçi maaşı 14.850 TL oldu

Bilinmesi gerekir ki, Oyalamaya, vakit harcamaya, hele hele bu sorunların çözümünün seçimden sonrasına ötelenmesine kamu çalışanlarının tahammülü yoktur.

Çeyrek asırdır bekleyen bu sorunların çözümü için kalan süre 58 gündür. Son torba yasa ile YHS ve 3600 meselesi köklü olarak çözüme kavuşsun ve bu son torba yasa müjdeler yasası olsun! 17/03/2023

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

BASK GENEL SEKRETERLİĞİ