Genel kurula Genel Başkan Yardımcılarımız Sami Çam ve Emrah Coşkun, İstanbul Şube Başkanlarımız ve Şube Yöneticilerimiz, Delegelerimiz ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurulda Genel Başkan Yardımcımız Emrah Coşkun divan başkanlığını yürüttü.

Yeni Kabine Listesi'nde yer alan bakanlar kimdir? İşte tüm bakanların biyografisi Yeni Kabine Listesi'nde yer alan bakanlar kimdir? İşte tüm bakanların biyografisi

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Genel Başkan Yardımcımız Sami Çam, “Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 30 yıllık bir kuruluşuz. Memurun derdini kendi derdimiz edinerek, bu günlere geldik. Bildiğiniz üzere tüm memurlarımızın gündeminde şuan 3600 ek göstergenin 1. Dereceye gelen tüm memurlarımıza verilmesi var. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Yardımcı hizmetler Sınıfı miadını doldurmuştur. YHS kaldırılmalı, bu sınıfta çalışanlar GİH’e geçirilmelidir. Emeklilerimiz ve kamu işçilerimiz için düzenlemeler yapılıyor. Günümüz ekonomik şartları düşünüldüğünde memurlarımıza da mutlaka en az kamu işçilerine yapılan zam kadar ek zam yapılmalıdır.

Büyükşehirlerde ve sahil bandında yaşayan memurlarımıza mutlaka kira yardımı yapılmalı, yine büyükşehir tazminatı ödenmelidir.

Adalet çalışanlarının sorunlarını biliyoruz. Adalet Hizmetleri Sınıfı oluşturulması, Adalet çalışanlarına Uzman Zabıt Katipliği kadrosu verilmesi, Adalet çalışanlarının da 4483 Sayılı Memurların Muhakemat Kanunu kapsamında yargılanmalarını içeren kanun tekliflerimizi TBMM’ye ilettik.