Aile Bakanlığı, 2022'de 6 bin personel alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık: Kadro ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayacak bir talebe cevap verdiler. 6 bin personelin 1500'ü ASDEP'li olacak daha önce söz verdiğimiz gibi. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı, avukat , bakım personeli, idari personel sosyal çalışmacı, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak.

SINAVLAR 23.11.2021, 23:08 Recep AYDIN
Aile Bakanlığı, 2022'de 6 bin personel alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 24 Özel programında soruları yanıtladı.

Bakanlığımıza 6 bin personel için pozisyon ihdasımız gerçekleşti. Bakanlığımızda bir kerede en büyük personel istihdamı olacak. Öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Kadro ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayacak bir talebe cevap verdiler.

6 bin personelin 1500'ü ASDEP'li olacak daha önce söz verdiğimiz gibi. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak. Süreç başladı. 2022'nin ilk çeyreğinde çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz. 6 bin yeni çalışma arkadaşımızı büyük bir heyecanla bekliyoruz.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ


 

Yorumlar (2)
calpol35 2 hafta önce
6 bin personel alacağınıza önce yardımcı hizmetlliler sorununu hal edin bakanlığa gelen her bakan bu sorunu görmezden geliyor bir nevi pisokolojik şiddet uyguluyor
sorunun olduğu yerde huzurda olmaz
y.hizmetli 2 hafta önce
eğer yetkiniz varsa yardımcı hizmetlileri bu ucube kadrodan kurtarın unutmayın 144 bin kişyiz sefalet içinde ikinci sınıf insan muamalesi görüyoruz.
18
açık