Buldan ve Sancar, Babacan'la görüştü

SİYASET 28.12.2021, 13:23 29.12.2021, 11:46
Buldan ve Sancar, Babacan'la görüştü

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan’ı ağırladı. ANKARA () - HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı, partisinin genel merkezinde ziyaret etti.  Bir saat süren görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın açıklamasında Buldan, Sancar ve Babacan erken seçim çağrısı yaptı.

Türkiye'nin çoklu kriz ortamından geçtiğini ifade eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, her alanda derin krizler yaşadıklarını belirterek, "Son birkaç yıldır ekonomik kriz, yoksulluk, işsizlik halkımızın gündeminde en ön sıralarda olsa da ülkemiz çok derin bir hukuk, adalet ve demokrasi krizinden geçiyor. Dış politikadan eğitime kadar her alanda krizler yaşıyoruz. Bu krizlerin kök sebeplerini incelediğimizde kötü yönetimi görüyoruz. Kötü yönetim sadece sistem meselesi değil. Mutlaka ülkemizin bir an önce güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmesi gerekiyor ama aynı zamanda ülkeyi yöneten zihniyetin değişmesi ve topyekûn iktidar değişikliği de gerekiyor. Bu da ancak seçimle mümkün” dedi.
 
Görüşmede gündeme gelen iki ana konudan birinin Türkiye’deki ekonomik kriz olduğunu söyleyen Pervin Buldan ise, “Türkiye toplumumun beklentisi doğrultusunda ülkenin hemen bir erken seçime gitmesi, yeni bir yönetimsel ve demokratik anlayışa kapıların açılması gerektiğini savunuyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
2
parçalı bulutlu