Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye en büyük 10 ekonomi arasında olacak"

SİYASET 26.12.2021, 14:40 26.12.2021, 20:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye en büyük 10 ekonomi arasında olacak"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda 'faiz' açıklamasında bulundu. "Bu çarkı bozacağız, milleti hedeflerine ulaştıracağız" diyen Erdoğan, Türkiye'yi en büyük 10 ekonomi arasına sokmak için mücadele ettiklerini söyledi.İSTANBUL () - Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'daki toplantıda konuştu. AK Parti İl Danışma Meclisi'nde partililere seslenen Erdoğan, İstanbul'a hizmet etmek demek 3 kıta 7 iklimi aynı çınarın altında toplayan ecdada hizmet olduğunu belirterek, İstanbul'un her açıdan önemine dikkati çekti.

"DAVASI VE SEVDASI OLMAYANIN ÖFKESİ OLMAZ"

"Davası olmayanın sevdası olmaz, sevdası olmayanın öfkesi olmaz" diyen Erdoğan, "Bazen öfkeli gözüküyorsak tek sebebi davamız ve sevdamızdır. Bu dava insanların kendi canlarından bile önde gördükleri bir davadır. Burada kibre ihanete yer olmaz" diye konuştu. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın siyasi çalışmalarına vurgu yapan Erdoğan, seçim takvimi başlayana kadar partinin kuruluşundan bu yana görev alan tüm sandık kurulu üyeleriyle de bir araya gelerek istişarelerde bulunulacağını söyledi. Erdoğan, "İlk günden beri AK Parti'yi kuran ve iktidara getiren millettir diyoruz" diyerek teşkilatlarına seslendi.

"BECERİKSİZLİKLERİNİ YALANLARLA ÖRTMEYE ÇALIŞIYORLAR"

"Bizim bu millete sevdamız var, biz bu millete aşığız" diyen Erdoğan, süregelen iktidar sürecinde yaptıkları faaliyetleri sıralayarak muhalefete göndermelerde bulundu. Şehri yönetemiyorlar ama yalan söylemeyi çok iyi yapıyorlar diyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne karşı eleştirilerde de bulunan Erdoğan, Türkiye'yi 2023'e taşıyacak atılımların da AK Parti tarafından gerçekleştirebileceğini herkese gösterilmesi gerektiğini söyledi. "Hani İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde personel fazlası vardı" diyen Erdoğan, "Belediyenin borcunu 61 milyar liraya çıkardılar. Devam eden işleri bile yürütemiyorlar. Şimdi de utanmadan engelleniyoruz yalanıyla beceriksizlerini örtmeye çalışıyorlar" diye konuştu.

Yeni ekonomi politikalarından da bahseden Erdoğan, Türkiye'yi en büyük 10 ekonomi arasına sokmak için mücadele ettiklerini anlattı. "Kurdaki spekülatif hareketler, Türkiye'yi hedeflerinden uzaklaştırmak gayesi taşıyor" diyen Erdoğan, "Ekranları başında bizi izleyen vatandaşlarımıza tekrar sesleniyorum. Faiz zengini zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep enflasyon neticedir" dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=1k09vcV4mB4

Yorumlar (1)
Karanlık Gelecek 4 hafta önce
Nerere afrikadamı :)
8
parçalı az bulutlu