Gündemde Kabine revizyonu mu var?

Gazeteci Müyesser Yıldız, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin son çıkışlarını ve son bir ayda üç kez “Soylu” demesini değerlendirdi.

SİYASET 02.01.2022, 10:37 Recep AYDIN
Gündemde Kabine revizyonu mu var?

Müyesser Yıldız, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın arkasında durduğu açıklamalar yapmasının ardından "Kabine Revizyonu mu var?" iddiasını gündeme getirdi.

Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "MHP Cumhur İttifakı’nın bir ortağı olsa da işlevi, üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir; bunun yanı sıra TBMM’de denge ve denetleme göreviyle mesuldür” sözleri ittifakta çatlak yorumlarına yol açmıştı.

Gazeteci Müyesser Yıldız, Bahçeli'nin çıkışlarını yeni yılda iktidar üzerindeki etkisini arttıracak şeklinde değerlendirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası sonrası Bahçeli'nin Soylu ve Hulusi Akar'a destek mesajları dikkat çekmişti.

Yıldız yazısını şöyle sürdürdü:

Şimdi soralım:

"Acaba Erdoğan’ın gündeminde geniş çaplı bir kabine revizyonu mu var ki, Bahçeli bir kez daha Soylu’nun ve Akar’ın arkasında durduğunu hatırlatma ihtiyacı duydu?

AKP’lilerin dahi tepki gösterdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonu böylesine sahiplenmesi, “Demek ki, Bahçeli’nin ağırlığı bizden fazla.” izlenimi oluşturacağı için evvel emirde AKP’yi karıştıracak bir hamle değil midir?

Evet; anlaşılan o ki Bahçeli, “hükümet değilse de, hükümete bakan vermemiş olsa da” hem kabinedeki ağırlığını hem de iktidarın yol haritasındaki belirleyiciğinin altını çizmiş oldu!" 
milli gazete

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
recep 3 hafta önce
AKP’lilerin dahi tepki gösterdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonu böylesine sahiplenmesi,
diyenlere soruyorum şimdi pkklı adamlar akrabanızmı yoksa pkk yı bitiriyor diyemi sıkıntınız inadına soyluya destek içinizdeki hainliği bırakında iş icraat yapın dolarların üzerinede yatacağınıza icraatınız olsun
Necip 3 hafta önce
Milletin evlatları iş beklerken pkk lıları koruyan kollayan onlara iş veren kim olursa ALLAH sonlarını hüsran etsin
-2
hafif kar duşu