Kabinenin en başarılı ve başarısız bakanları belli oldu! Milli Eğitim ve Sağlık Bakanları kaçıncı sırada...

En başarılı bakan kim. Anket sonucu belli oldu. Saros Araştırma tarafından yapılan son ankette, katılımcılara kabinenin en başarılı ve en başarısız bakanlarının kim olduğu soruldu.

SİYASET 20.12.2022, 09:07 Editör
Kabinenin en başarılı ve başarısız bakanları belli oldu! Milli Eğitim ve Sağlık Bakanları kaçıncı sırada...

Katılımcıların en başarısız bulduğu isim Adalet Bakanı Bekir Bozdağ oldu. Bozdağ'a başarısız diyenlerin oranı yüzde 27,5 olarak ölçüldü.

En başarısız bulunan ikinci isim ise Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu. Nebati'ye başarısız diyenlerin oranı, yüzde 24 olarak ölçüldü.

Geçtiğimiz dönemlerde kabinenin en sevilen ve beğenilen isimlerinden olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, en başarısız bulunan üçüncü isim oldu. Soylu'ya başarısız diyenlerin oranı yüzde 23 olarak ölçüldü.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Başarısız bulunan diğer isimler ve başarısız olduğunu düşünenlerin oy oranları ise şöyle oldu.

EN BAŞARILI BAKAN MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yapılan ankette en başarılı bakan olarak seçildi. Çavuşoğlu'nu başarılı bulanların oranı yüzde 24,6 olarak ölçüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, en başarılı bulunan ikinci bakan oldu. Koca'nın başarılı olduğunu söyleyenlerin oranı ise yüzde 15,1 olarak ölçüldü.

En başarılı bulunan üçüncü isim ise Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar oldu. Akar'ı başarılı bulan katılımcıların oranı yüzde 11,4 olarak ölçüldü.

Kabinede başarılı bulunan diğer isimler ise şöyle açıklandı..

gerçekgündem

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
müfettiş tek diş... 1 ay önce
ülkenin durumu bunların başarı belgesi olması lazımdır. vatandaş aho ahoooo diyor. bu kimin başarısızlığı. yokluk sefalet kimin başarısı....