Kabineye MHP’li bakan atanacak iddiası!

Cumhurbaşkanlığı kabinesinde yapılan kısmi bakan değişimlerinin MHP’li bazı isimlerin atanmasıyla devam edeceği belirtiliyor.

SİYASET 14.04.2022, 09:54 Editör
Kabineye MHP’li bakan atanacak iddiası!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabinede yapılan kısmi değişimin MHP ile süreceği belirtiliyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığında yaşanan bakan değişiminin ardından bazı bakanların daha görevden alınacağı konuşuluyor. Özellikle son günlerde Cumhur İttifakı kulislerinde, MHP’li bazı isimlerin kabinede yer alabileceği sık sık ifade ediliyor.

CUMHUR İTTİFAKI KABİNESİ OLUŞTURULACAK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “kendilerini muhalefet” olarak ilan etmelerine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP’den bazı isimlerin kabinede yer almasını istediği dile getiriliyor. Özellikle MHP içerisinden iki bakanın kabineye atanabileceği konuşuluyor. Bu durumla birlikte AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ilk kez bir kabinede bir araya gelmiş olacak.

HEDEF, İTTİFAKTA HEYECAN OLUŞTURMAK
Cumhur İttifakı kulislerinde, söz konusu MHP’li isimlerin kabineye atanması halinde Cumhur İttifakı’nın seçime daha büyük heyecanla gidebileceği aktarılıyor. Özellikle MHP teşkilatlarında oluşacak rahatsızlığı önlemeye yönelik de bakan atamalarının yapılması öngörülüyor. AK Partili bazı isimler de kabineye MHP’li bakanların atanmasına sıcak bakıyor.

milligazete

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
MHP 6 ay önce
MHP DE VARMIYDI YA
Yhs 6 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız özellikle MHP
Karabük 6 ay önce
MHP verdiği sözü tutsun kim oy verecek seçim beyannamesinde yhs ilgili ne yazıyor baksın
ABBAS YOLCU 6 ay önce
ABBAS YOLCUDUR BAGLASANOZ DURMAZ
17
açık