Mehmet Ali Kulat, son anket sonuçlarını açıkladı

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, TELE1 canlı yayınında son anket sonuçlarını açıkladı.

SİYASET 24.12.2022, 23:19 Editör
Mehmet Ali Kulat, son anket sonuçlarını açıkladı

MİLLET, CUMHUR'UN ÖNÜNDE
TELE1’de Burçin Atılgan’ın sunduğu Gündem Özel programına katılan MAK Araştırma Başkanı Kulat, ''Şu anda Cumhur İttifakı elimizdeki veriler açısından baktığımızda yüzde 40 bandında, Altılı Masa da yüzde 45 bandında kendini gösteriyor daha ziyade. Geri kalan 15 puanlık seçmen ise yaklaşık 10 puanı -belki bir puan eksik belki bir puan fazla- HDP’li seçmen, geri kalan üç-dört puan da diğer partiler dediğimiz minimal partilerde toplanıyor'' ifadelerini kullandı.

ALTILI MASA HDP'NİN DESTEĞİNİ ALIRSA...

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ
Kulat, oy oranları doğrultusunda Altılı Masa’da herhangi bir sorun yaşanmaz ve HDP’nin desteği alınırsa farklı bir sonuçla 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin muhalefetin ortak adayı tarafından kazanılacağını öngördüğünü ifade etti.

Kulat, “Dolayısıyla HDP’nin de desteğini almasıyla birlikte -bunda Altılı Masa’nın aday belirlemesinde önemli bir formülasyondur aynı zamanda- bugün itibariyle bir seçim olması durumunda Altılı Masa bileşenleri eğer masada bir sorun yaşanmazsa, beraber hareket etme kabiliyetinde bir sorun yaşanmazsa -şu ana kadar böyle bir sorun görünmüyor- bu maç 57’ye 43 gibi 56’ya 44 gibi duruyor şu an itibarıyla” şeklinde konuştu.
gerçekgündem

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)