Milliyet Gazetesi CHP nin son anketini açıkladı

CHP doğu oylarını artırdı. CHP’nin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da seçmen ile doğrudan temas kurarak partiye olan ilgiyi artırmak, bölgeden çıkartılan milletvekili sayısını da artırmak amacıyla oluşturduğu Doğu Masası yaklaşık 10 ay önce çalışmalarına başladı.

SİYASET 27.01.2022, 16:36 Editör
Milliyet Gazetesi CHP nin son anketini açıkladı

Araştırma şirketleri ocak ayından da yaptığı anketlerin sonuçlarını yayınladı. Son anket sonuçları verisine göre, AK Parti ve MHP’nin oy kayıpları bu ay da devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi ise parti bünyesinde kurduğu Doğu Masası’yla Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da partisinin oy oranını yükseltmeyi amaçlıyor. CHP’de bölgeye ilişkin hazırlanan raporda Diyarbakır, Şanlıurfa, Van ve Hakkari'de oylarını artırdığı bildirildi.

CHP'NİN SON ANKET SONUÇLARI
CHP Doğu Masası, raporlar ve son anket sonuçlarına göre, 10 ay önce yüzde 1.8 ve 2.2 arasında olan oy ortalaması 7.4’e ulaştı. CHP’nin bölgedeki örgütsel büyümesi (üyelikler ve sandık görevlileri) ise yüzde 13’e çıktı. Özellikle Diyarbakır, Urfa, Van ve Hakkari’de ciddi bir oy artışı olduğu kaydediliyor.

AK PARTİ SEÇMENİ CHP'YE YAKINLAŞTI
Milliyet’ten Mehtap Gökdemir'in aktardığına göre, çalışmalarını tamamlayan Doğu Masası’na uluşan raporlarda, “Bölgede AK Parti seçmeninin bize daha fazla teveccüh gösterdiği noktasında bir kanaatimiz oluşmaya başladı. Bölgede Genel Başkanımıza ciddi bir teveccüh var. Bölgede de ciddi bir oy alacağı kanaatindeyiz” yorumları yapılıyor.var. Bölgede de ciddi bir oy alacağı kanaatindeyiz” yorumları yapılıyor.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
SAĞLIKTA SINAV KAZANDIĞI HALDE 2351 VHKİ ATANMADI YANDAŞLAR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR YAPILDI.AKP DÜŞÜNSÜN BİZ NE DÜŞÜNELİM 4 ay önce
SAYIN BAKAN ABDULHAMİT GÜL CUMHURİYETİN EN ADİL ADALET BAKANI OLARAK HAFIZALARDA KALACAK.KENDİLERİNİ MÜBAŞİRLER CENNETE GÖTÜRECEK.SINAVSIZ KARARNAMEYLE SINIF ATLATTI KENDİLERİ AKP KABİNESİNİN BAKANI DEĞİLMİYDİ?SAĞLIKTA SINAV KAZANAN 2351 VHKİNİN KADROSUNU VERMEYİP 9 YILDIR MAĞDUR EDEN RECEP AKDAĞ SÖZLEŞMEYLE HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMAYAN BELEŞ MÜDÜRLERİ ATATTI.AKP DEKİ BAKANLARIMIZIN FARKLI UYGULAMALARI NETİCESİNDE BİZLER MAĞDUR EDİLDİK ALLAH KABUL ETMESİN.2351 VHKİDEN BİRİ.
24
açık