Toplumsal'dan Esra Örnek'in haberine göre; prim dökümlerinde ilk defa başlangıç tarihleri tescilli gözüken kişilerin emeklilik hesaplarında o tarihler staj başlangıcı olarak kabul edilmiyor. Kısa vadeli kol üzerinden sigorta başlangıçları yapıldığını ve bunu o dönemde bilmediğini söyleyen staj sigortası mağdurlarıysa EYT'de olduğu gibi staj başlangıç gününü kanun değişikliği ile beraber sigorta başlangıcı olarak kabul edilmesini talep ediyor.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

'ŞUBAT AYINDA STAJ SİGORTASI MAĞDURLARININ SORUNU TAMAMEN ÇÖZÜLECEK'

"Staj sigortası mağdurları örgütlendikleri derneklerde basın açıklamaları yaparak seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Geçen hafta Bursa'da yaptıkları açıklamayı cumartesi günü İstanbul Kadıköy'de yapacaklar. Aynı şekilde sosyal medya üzerinden bizler de seslerini duyurmaları ve bu mağduriyetlerinin hükümet tarafından giderilmeleri için destek oluyoruz. Şubat ayında çıkacak torba yasayla da staj sigortası mağdurlarının sorunlarının çözüleceğine eminim."

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

SGK uzmanı Erdursun'dan EYT'de staj mağdurları için çözüm önerisi SGK uzmanı Erdursun'dan EYT'de staj mağdurları için çözüm önerisi

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ