Köksal yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Memur-Sen konfederasyonumuzun 7 Olağan Genel Kurul Toplantısı sebebi ile hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum… Bugün mensubu olmaktan gurur duyduğum Memur Sen'imize bağlı sendikalarımızın yün binlercesinin sesini ve taleplerini size iletmek, defalarca Ali Yalçın başkana iletildiği halde, sonuç alınamayan konularda farkındalık olusturmak için karşınızdayım. Malum insan kuş misalidir. Bir mana kanadı vardır. Bir de madde kanadı. Kutsal değerlerimiz bizim mana kanadımızı, dünyevi mücadelemiz bizim madde kanadımızdır. Nasıl ki tek kanatlı bir kuş uçamaz, bir tarafı eksik insan bu dünyada yarımdır. Sendikal mücadelemiz de aynı bu şekilde… 

Temsil ettiğimiz camia adına kutsal ve değerli saydığımız değerlerimiz adına sergilemekten çekinmediğimiz duruşumuzun, üyelerimizin maddi kazanımlarını da es geçemeyiz. Ali başkanım kürsülerde başta benden birçoğumuzdan daha süslü ve hararetli konuşmalar sergiliyorsunuz.  Her zaman adaletin ve hakkın yanında olduğunuzu ifade ediyorsunuz. Ancak mesele icraat ve hele hele toplu sözleşme masası olunca, kürsülerde Hz. Ömer adaleti dağıtan sizler, sahada sizler suspus oluveriyorsunuz. Bu büyük camianın size verdiği güçle kürsülerde Arslan misali kükremeleriniz, maalesef icraatta kısık birkaç sesten öte geçemiyor. Bugün sizlere iletmek istediğim mesajlar çok. Ancak vakit sınırlı. Memur-Sen ailesi olarak gerek genel merkez gerekse il temsilciliğinde adaleti sağlayamıyoruz.

Eğitim Birsen bizim başımızın tacı illerde. Size Eğitim Birsen’in gücü yetmiyor mu ki Memur Sen çatısı sizlere tapulu hale geliyor ayrıştırma yapılıyor

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

- Bizim İçin Kültür Memur sen de değerli

Emekli maaşına kademeli zam geliyor! Örnek hesaplama haberimizde Emekli maaşına kademeli zam geliyor! Örnek hesaplama haberimizde

-Bizim için Bayındır memur sen de değerli

-Bizim için birlik haber sen de değerli

-Bizim için Toç Bir sende değerli

-Bizim İçin Diyanet sen en kıymetli

-Bizim için Büro Memur Sen en zorlu alan en zorlu sendikacılık en değerli sendikamız

-Bizim için Ben Bir sende değerli

-bizim için Ulaştırma memur sen kıymetli

-Bizim için Enerji bir sen değerli

- Bizim için Sağlık Sen ve Eğitim Birsen ana vagon iki el güçlü ses

Mevcut listenizde neden 4 genel başkan yok. Temsilde mi sorun var? Yoksa sayısal üstünlüğe mi takıldınız? Memur-sen temsil makamıdır. Bütün genel Başkanlar üye sayısı kaç olursa olsun temsilde ki etkisi aynı olmalıdır.

NEDEN KARŞINIZDAYIM? SESİMİZ DUYULMUYOR!

İşçi memur kavgası çıksın istemiyoruz

Ancak benim hizmetlim benim memurum ve benim ebem, hemşirem benim öğretmenim artık 4/d’li işçiden az maaş alıyor farkında mısınız?

Sayın genel başkanım Büyükşehirlerde kiralar altında ezilen binlerce memur var. BÜYÜKŞEHİRLERDE MEMUR KADROLARINA AÇILAN KADROLAR BOŞ KALMAYA BAŞLADI.

Sizler televizyonlar da ne zaman konuşsanız sendikamızdan istifalar geliyor sayın başkanım. Biz sizden güç almak istiyoruz. Biz sizden adaletli bütün Memur-Sen’i kucaklayan olmanızı istiyoruz. Seçim sonucu bellidir ancak karınca misali duruşumuz belli tarafımız az ücret alan işçilerin altında memurun yanıdır başkanım.

Adalet en güçlü dönemde olana gerekmektedir. Bu sebeple Memur Sen ailesinin adaletine hakkaniyetine ve kalbi duygularına güvenerek hepinizin oylarına talibim.

Hak yerini bulsun, karınca misali; yerimizin, yurdumuz, düşüncemiz belli olsun. Yerimiz, memurun, sağlıkçının, öğretmenin yanı olduğunu göstermek için Memur Sen Genel Kurulunda Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal plansız tepki amaçlı Bağımsız Genel Başkanlığına aday olmuştur.

Genel Kurul sonrası 11 iş kolundan 97 oy almıştır ve 97 koca yürekli güzel insana teşekkür ediyoruz. Genel Başkanlığa devam eden Sayın Ali Yalçın'a başarılar diliyoruz.

Biz dikkat çekmek amaçlı aday olduk seçim bitti şimdi daha güçlü, memurun emeklinin Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde daha müreffeh bir yaşan sürdürmesi için mücadele etmeye devam edeceğiz.

haberes.com.tr