Kamu çalışanlarının aldıkları maaşlar günümüz gerçeklerinin ve diğer çalışanların çok gerisinde kalmıştır. Memurlarımızın bu duruma gelmesi asla kabul edilemez. Bugün kamuda uzmanlık isteyen görevleri yapan çalışanların, ücretler noktasında yaşadıkları bu durum trajik bir hal almıştır.

Erdoğan'dan emekli, memur zammı ve asgari ücret açıklaması Erdoğan'dan emekli, memur zammı ve asgari ücret açıklaması

Taşeronların memur olabilsek diye bekledikleri günlerden memurların taşerondan kadroya geçenlere dahil olabilsek dediği günlere gelinmiştir. Bunun temel sorumlusu yetkili olmasına rağmen her attığı imza ile memura eksi yazdıran, çalışan memnuniyeti yerine başkalarını memnun etmeyi önceleyen sendikamsı yapıdır.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Biz yıllardır bunlara üye olmanın ve bunları yetkili kılmanın zararını Türk memurunun göreceğini ifade etmiştik. Süreç dün toplu sözleşmede seyyanen zam ve refah payı olmazsa memura faydası olmaz diyerek imza atmadığımız gibi bizi yine haklı çıkarmıştır. O günde bunlar tarihi kazanım deyip alkış tutmuşlardı.

Bu yapıdan memurlar kendini kurtarmalıdır. Bugün tüm Türkiye'de memurların haklı bir tepkisi vardır. Haklarını istemektedirler. Bunun da seçimden önce gerçekleşmesini beklemektedirler. Sonuna kadar da haklıdırlar. Memurlar için oranı belli ve net bir sekilde ifade edilen bir zam hemen açıklanmalıdır. Aksi takdirde bozulan kamu ücret dengesini düzeltmek mümkün değildir.

Biz iki gündür bu konuyu tüm platformlarda dile getiriyor ve yetkililere iletiyoruz. Yetkili sendika sıfatı ile ortalıkta dolaşanlar ise bu vebal üstlerinde olmasına rağmen yine aynı tavırlarını ve pişkinliklerini devam ettiriyorlar.

Bunlara hala üye olan kamu çalışanlarımız gereğini yapmalıdırlar. Herkes iyi bilsin ki biz her zaman ve her yerde gerekeni yapar mücadelemizi verdik yine vereceğiz.