Seferihisar Belediyesi ile belediyede görevli kamu emekçileri arasında yetkili olan KESK’e bağlı Tüm Bel Sen İzmir 1 Nolu Şube arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı ve taraflar anlaşma imzaladı.

İmzalanan sözleşmeye göre, kamu emekçilerine ödenen aylık 3 bin liralık sosyal denge tazminatı yüzde 75 zamla 5 bin 250 TL’ye çıktı. Öte yandan yılda 7 defa ödenen ikramiyelere de yüzde 50 oranında artış yapıldı. Kadın çalışanlara ayrıca ayda 1 regl izni de verilmesi de sözleşmede yer aldı. Ayrıca depremde zarar gören ve 1.derece yakınları olan personele mali ve sosyal haklarında kolaylık sağlanması da kararlaştırıldı.

Sendika tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Kadrolu işçiler en düşük 16.740 lira maaş ve 8.000 TL ikramiye alacak Kadrolu işçiler en düşük 16.740 lira maaş ve 8.000 TL ikramiye alacak

Seferihisar Belediyesi ile bir süredir devam eden toplu sözleşme görüşmelerinin son oturumunda İdare tarafından yapılan teklif emekçiler ile yapılan toplantıda oy birliği ile kabul edilmiştir.

Buna göre:

* Sosyal Denge Tazminatı'na %75; mevcut 7 ikramiyeye %50 oranında artış yapılması,

* İkinci altı ayda belirlenecek memur katsayı oranında sosyal denge tazminatına zam yapılması,

* Kadınların çalışma şartlarının iyileştirilmesindeki önemi arttırmak için, çalışan kadın arkadaşlarımızın regl dönemlerinde ayda 1gün izinli sayılmaları,

*Depremde zarar gören ve 1.dekze mö 9borece yakınları olan personele mali ve sosyal haklarında kolaylık sağlanması

maddelerinde anlaşmaya varılarak, toplu sözleşme imzalanmıştır.

Toplu sözleşme taleplerine sahip çıkan belediye emekçilerine ve bir kez daha emekçilerden yana tavır alan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail YETİŞKİN'e teşekkür ederiz.

Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte Seferihisar Belediyesi'nde yürütülen dayanışma kampanyasında aktif görev alan arkadaşlarımızın dayanışmayı daha da büyütüceğine olan inancımızla toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyoruz.

egedesonsoz.com