Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (Kardemir) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'ne imza atıldı. Sözleşme ile çalışanların ücretlerine ilk altı ay yüzde 53, ikinci altı ay enflasyon, üçüncü altı ay enflasyon artı 2 ve son altı ayda da enflasyon artı 1 puan artış yapılacak.

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (Kardemir) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'ne imza atıldı.

Memur sendikalarının yeni hükümetten talepleri neler? Memur sendikalarının yeni hükümetten talepleri neler?

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Özçelik İş Sendikası sitesinde yapılan açıklamaya göre, şirket ile sendika arasında bir süredir devam eden ve 2023-2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandığı, imzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 53 oranında artış yapıldığı belirtildi.

Sözleşme ile çalışanların ücretlerine ikinci altı ay enflasyon, üçüncü altı ay enflasyon artı 2 ve son alt ayda da enflasyon artı 1 puan zam artış yapılacak.

Ayrıca Şeker Bayramı'nda 3 bin, Kurban Bayramı'nda da 6 bin lira ödeme yapılacak.

Kıdem zammının her altı ayda ücret artışları oranında yapılacağı sözleşme ile diğer parasal sosyal yardımlarda da yüzde 100'ün üzerinde artışlar yapılacağı aktarıldı.

bloomberght.com