Emeklilikte Yaşa Takılanlar için TBMM'de çalışma sürerken EYT Dernekleri Başkanı açıklamada bulundu. Başkan Çelik, "Bilgin'e dosyamızı sunduk. Bize EYT için net tarih verdi." dedi.

Milyonlarca vatandaşını yakından ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( EYT) sorununda son viraja girildi. Vatandaşların gözü kulağı TBMM'de kurulan Çalışma Grubu'ndan çıkacak taslaktayken, dün EYT Platformu üyelerinden oluşan bir heyet AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile görüştü. 

Sakarya EYT Dernekleri Başkanı Mehmet Ali Çelik, Bakan Bilgin'in heyete EYT sorununun çözümü ile ilgini net tarih verdiğini açıkladı. Çelik, "Bilgin'e dosyamızı sunduk. Bize EYT için net tarih verdi" dedi.

Çelik, Bakan Bilgin'in EYT'de çözüm için basında dillendirilen formüllerin hiç birisinin masada olmadığını söyledi.

Çelik'in açıklaması şu şekilde:

"Önceki gün HAK-İŞ Konfederasyonu ve TÜRK-İŞ Konfederasyonu ile görüştük, desteklerini aldık. Ayrıca, AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile bir araya geldik. Biz de EYT içerisinde bulunan, stajından Aylık Bağlama Oranına (ABO), kadın doğum borçlanmasından Bağ-Kur prim borçlanmasına kadar bütün konuları anlatarak bu işin çözümünü dile getirdik. Görüşmelerimiz çok olumlu geçti.

EYT Platformu olarak, Bakan Bilgin'e mağduriyetlerimiz anlatıldığı kapsamlı dosyamızı sunduk. Sayın Bilgin, basında çıkan formüllerin hiçbirinin masada olmadığını ve kendilerinin herhangi bir açıklaması bulunmadığı halde yanlış bilgilendirmeler yapıldığını söyledi. Bu konuda 3 milyon kişilik bir mağdur kesimin olduğunu, bunların 2 milyonunun 4A statüsünde, kalan 1 milyon kişinin de diğer statülerde olduğunu belirtti.

Çözüm noktasında ise sürecin bir noktaya geldiğini ve özellikle bütçe görüşmeleri sonrasında EYT'nin masaya yatırılıp konunun taraflarıyla görüşüldükten sonra çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Bakan Bey, aralık ayı içerisinde kesinlikle konunun çözüleceğini dile getirdi. Bakan Bilgin'in sözleri, EYT'liler için bir müjdedir. EYT, iktidarın gündeminde ve aralık ayı içinde çözüleceği ortada."
milligazete

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ