Abdülkadir Selvi, Bakanla görüştü! Memur ve emekli maaşları için yeni düzenlemeyi açıkladı Abdülkadir Selvi, Bakanla görüştü! Memur ve emekli maaşları için yeni düzenlemeyi açıkladı

Vatandaşlar yaşamış oldukları şehirlerde 7 büyüklüğünde deprem olup olmayacağını araştırıyor. Bu doğrultuda uzmanlar yapmış oldukları çalışmalrla Türkiye'de 7 büyüklüğünde bir depremin meydana gelme olasılığının yüksek olduğu şehirleri tespit etti. İşte deprem riski yüksek iller.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

Uzmanlar, 7 büyüklüğünde deprem beklenen illeri şöyle tespit etti:


Jeoloji Mühendisleri Odası, altından doğrudan fay hattı geçen 24 ili incelemeye aldı. İnceleme; Hatay, Konya, Bingöl, Kahramanmaraş, Osmaniye, Manisa, Burdur, Balıkesir, Aydın, Erzurum, Tokat, Kocaeli, Kayseri, Muğla, Denizli, Eskişehir, Erzincan ve Hakkari gibi şehirleri kapsıyor.

Bunun yanı sıra, Kütahya, Aksaray ve Sakarya'da da fay hattı üzerine kurulu kentlerin raporları tamamlanarak Bursa, İzmir ve Bolu için de deprem riski araştırmaları başladı.

İSTANBUL VE İZMİR LİSTENİN BAŞINDA

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Türkiye'nin pek çok şehri aktif fay hatları üzerinde ve etrafında yer alırken deprem riski yüksek iller arasında Marmara Bölgesi, İstanbul ve İzmir ilk sırada yer alıyor.

Özellikle de İstanbul'da deprem teyakkuzu ilan edilirken yine Adıyaman, Balıkesir, Manisa, Aydın, Denizli ve Tekirdağ'da deprem riski yüksek olan iller arasında yer alıyor.

Ahaber