09.01.2022, 20:11

ÜYELER SENDİKALARINDAN, İSTİFA ETMEYİ Mİ DÜŞÜNÜYOR? ÇARPICI ANKET SONUÇLARI

Anket düzenlerken katılımcılara soru olarak sadece “ Sendikanızdan İstifa Etmeyi Düşünüyor musunuz?” Sorusunu yöneltildi ve cevap seçeneği olarak da üç farklı seçenek sunuldu

Seçeneklerin;

a)Evet Düşünüyorum.
 b)Kesinlikle Hayır Düşünmüyorum .
c) Olabilir Önümüzdeki Sürece Bakıyorum. 

Farklı sosyal medya üzerinden düzenlediğimiz bu ankette ilgimi çeken hususlardan birisi katılımcılar yeni bir anket seçeneği eklemediler.
 Sunulan üç seçeneği yeterli görerek seçenek üzerinden işaretlemeyi tercih ettiler.

Yine anket tercihlerinin altında çarpıcı yorumlara rastladım. Çarpıcı yorumların bazılarını sizlerle paylaşacağım. (Paylaşılan yorumlarda yorum sahiplerinden izin alınmıştır.) Bazı yorumcular da mevcut sendikaların yanında yeni sendikalara vurgu yaparken bazı yorumcularda sendikasından istifa ettiğini istifa formunun resmini yoruma atarak gösterdikleri görülmüştür.

Bu anketi düzenlerken sonuçlarını bende merak ediyordum. Anketi tamamen tarafsız bir şekilde düzenlemeyi ilke edindim.  Kamuoyuna doğru ve tarafsız bilgi sunması temel hedefim oldu. Anket sonucuna baktığımızda  sendikasından istifa düşünenlerin sayısının oldukça fazla olduğu görülmektedir . anket seçeneklerinde yer alan, Olabilir önümüzdeki sürece bakıyorum diyenlerin sayısı da tahminlerimden daha çok fazla çıktı. Anket sonuçlarına göre  Sendikasından istifa düşünenlerin sayısı %57, Kesinlikle hayır istifa düşünmediklerini belirtenler %28,  olabilir önümüzdeki sürece bakıyorum diyenlerin sayısı %15

Elbette tüm anket sonuçlarında yüzde yüz sonuç beklenemez ancak bir bilgi vermesi açısından önemli diye düşünüyorum. Ankete katılım konusunda istifa etmeyi düşünenlerin, ankete daha çok katılım gösterebileceğini de düşünebiliriz.  

Sivil Toplum Kuruluşları hayatımızın vazgeçilmez unsurlarıdır. Demokratik sistemin önemli öğelerinden olan sivil toplum kuruluşlarının tarihten bugüne toplumun gelişiminde önemli roller üstlendiği görülmektedir. Gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyette bulunan STK’lar toplum için yararlı ve öncü çalışmalar içerisinde bulanabilmektedir. 
 

Yorumlar (2)
YARDIMCI HİZMETLİ 7 ay önce
malum sen satılık sen den istifa yardımcı hizmetlileri kandıran sendika.
ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR ALLAHA HAVALELER. 7 ay önce
SAYIN BAKAN ABDULHAMİT GÜL CUMHURİYETİN EN ADİL ADALET BAKANI OLARAK HAFIZALARDA KALACAK.KENDİLERİNİ MÜBAŞİRLER CENNETE GÖTÜRECEK.SINAVSIZ KARARNAMEYLE SINIF ATLATTI KENDİLERİ AKP KABİNESİNİN BAKANI DEĞİLMİYDİ?SAĞLIKTA SINAV KAZANAN 2351 VHKİNİN KADROSUNU VERMEYİP 9 YILDIR MAĞDUR EDEN RECEP AKDAĞ SÖZLEŞMEYLE HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMAYAN BELEŞ MÜDÜRLERİ ATATTI.AKP DEKİ BAKANLARIMIZIN FARKLI UYGULAMALARI NETİCESİNDE BİZLER MAĞDUR EDİLDİK ALLAH KABUL ETMESİN.2351 VHKİDEN BİRİ.
19
hafif yağmur