Didim Belediyesi ve Tüm Bel Sen arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

YEREL 08.01.2022, 11:57 08.01.2022, 22:05
Didim Belediyesi ve Tüm Bel Sen arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

Aydın Didim Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası ( Tüm Bel Sen ) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.D.Temel Yurdaer (HÜRAYDIN GAZETESİ)- Didim Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirilen sözleşme törenine Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci, E. Öznur Gündoğdu, Zeynel Şener, Tüm Bel Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Aybek, Didim Belediyesi İşyeri Temsilci Özdal Gündüz ve Didim Belediyesi’nde görev yapan memurlar katıldı.

Sözleşme öncesi konuşma yapan Tüm Bel Sen Didim Belediyesi işyeri temsilcisi Özdal Gündüz, “Deniz başkanımız çalışanın yanında olan bir başkan, bize ve diğer mesai arkadaşlarımıza sosyal anlamda da destek oluyor. Başkanımız göreve geldiği günden bu yana maaşlarımız konusunda çok hassas davrandı. Her ayın 15’ inde gecikmesiz ve kesintisiz olarak yatırdı. Bu sene imzaladığımız sendika sözleşmesi kapsamında, brüt 2600 net 2200 Türk Lirası artış oldu. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, ve Tüm Bel Sen yetkilileri tarafından sözleşme imzalandı. Sözleşme kapsamında, Didim Belediyesi’nde çalışan tüm memurlara ve sözleşmeli memurlara 31.12.2023 tarihine kadar, geçerli olmak üzere, iyileştirme yardımı olarak hale almış oldukları aylıklara ilaveten 0 sosyal denge ödemesi yapılacak.

Yorumlar (0)
5
parçalı bulutlu