Dijital Öğretmenler'de yeni dönem başvurular

YEREL 21.12.2021, 10:21 21.12.2021, 14:28
Dijital Öğretmenler'de yeni dönem başvurular

Dijital Öğretmenler Projesi'nde yeni dönem başvurular başladı.İSTANBUL (İGFA) - ING Türkiye, Habitat Derneği ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliği ile hayata geçirilen, ödüllü Dijital Öğretmenler projesinin 4. eğitim dönemi başvuruları başladı.

Dijitalleşen dünyada ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinin eğitimin her alanında faydalanabileceği dijital okuryazarlık becerileri edinmelerini amaçlayan projenin yeni dönemi için başvurular 16 Ocak 2022 tarihine kadar sürüyor. Yeni eğitim dönemi ile 4 bin öğretmene ulaşılacak olan proje kapsamında başvuru alınacak şehir sayısı 25’e yükseltildi.

Projenin Etki Raporu sonuçlarına göre proje sonunda öğretmenlerin yüzde 90’dan fazlası, dijital ders içerikleri ve materyalleri geliştirmek için gereken yetkinliği kazandı ve yüzde 95’i teknoloji konusunda özgüvenlerinin arttığını aktardı.

Eğitimlerin ilk bölümünü tamamlayan öğretmenler arasından belirlenecek 100 öğretmene ek olarak, canlı ve video derslerinden oluşan sanal gerçeklik eğitimi verilecek.

Eğitimlerin sonunda ise öğretmenlere katılım ve başarı sertifikaları sağlanacak.

Yorumlar (0)
8
parçalı az bulutlu