Sakarya'da ‘Tefsire adanmış bir ömür’ anlatıldı

YEREL 23.12.2021, 16:27 24.12.2021, 07:42
Sakarya'da ‘Tefsire adanmış bir ömür’ anlatıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Kültür Etkinlikleri kapsamında SAÜ’de ‘Tefsire Adanmış Bir Ömür’ olan Prof. Dr. Sait Şimşek’in hayatı, kendisinin de onur konuğu olarak katıldığı programda öğrencilere anlatıldı.SAKARYA ()- Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Kültür Etkinlikleri kapsamında son olarak Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi’nde ‘Tefsire Adanmış Bir Ömür’ isimli panel gerçekleştirildi. Programa SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve sosyal İşler dairesi Başkanı Resul Narin, SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Ahmet Bostancı ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Türkiye’nin yakından tanıdığı tefsir bilgini ve yazar Prof. Dr. Sait Şimşek’in bu alana adadığı yaşamı programa katılan araştırmacı ve öğretim görevlileri tarafından öğrencilere anlatıldı.

Moderatörler SAÜ Öğretim Üyesi Dr. Bayram Demircigil, SAÜ’den Doç. Dr. Gökhan Atmaca ile SAÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ali Karataş, Muş Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Cahit Karaalp, Konya Selçuk Üniversitesi Araştırmacı Görevlisi Abdullah Karaca, İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Adnan Demircan, Muş Üniversitesi’nden Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat Prof. Dr. M. Sait Şimşek’in hayat hikâyesini, tefsir yolunda yaşadığı zorlukları, yazarın eserlerinin Türk tefsir bilimi ve edebiyata katkılarını anlattı.

Yorumlar (0)
4
açık