25 bin fahri Kuran kursu öğreticisi, 10 yıldır kadro bekliyor!

25 bin fahri Kuran kursu öğreticisi, 10 yıldır kadro bekliyor!
14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala, Fahri Kuran Kursu Öğreticileri Platformu, iktidardan kadro talebinde bulundu.

Kur’an Kursu Öğretici Platformu’ndan yapılan açıklamada, “Cumhur İttifakı tarafından kadro sözü verilmişti, 2018 yılından bugüne kadar bu söz neden tutulmuyor” denildi.

Uzun zamandır kadro beklentisini içerisinde bulunan Kur’an kursu öğreticileri, iktidarın kadro sözüne rağmen halen yerleşemedi. Sorunlarının çözülmesi ve taleplerini dile getirmek amacıyla basın açıklaması gerçekleştiren Kur’an Kursu Öğreticileri Platformu, 2018 yılında iktidarın kadro sözü verdiğini ama tutmadığını kaydetti.

“BU SORUN 10 YILDIR NEDEN ÇÖZÜLMÜYOR”

Kur’an Kursu Öğreticileri Platformu, yaptıkları basın açıklamasında taleplerde bulunarak, “2023 seçim öncesi 10 milyon vatandaşın sorunu çözülürken 25 bin fahri öğreticinin kadro talebi 10 yıldır neden çözüme ulaşmıyor? Kendilerine bu konuyu yıllardır aktarıyoruz ancak halen bir adım atılmadı” ifadeleri kullanıldı.

“KADRO TALEPLERİMİZ GÖRMEZDEN GELİNİYOR”

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Kur’an Kursu Öğreticileri Platformu, açıklamasında, “657’ye tabi olup Diyanet bünyesinde yıllarca KPSS+DHBT+MÜLAKAT puanları ile yılda 2 kez kış dönemi ve yaz dönemi olmak üzere belirli belgelerle göreve başlamaktayız. Lakin aylık 8-9 günlük sigorta ve eksik yatan sigortadan kaynaklı SGK prim borçlarımız çıkmaktadır ve asgari ücretin çok altında bir maaş almaktayız. Hiç bir özlük hakkımız yoktur. Yıllardır kadrolu olarak atadıkları kişileri bizlerin yanına stajyer olarak verip, ‘Sizler tecrübelisiniz, eğitin’ diye gönderiyorlar ama kadro isteyince liyakatsiz damgası vurulup emeğimiz neden görmezden geliniyor” denildi.

25 BİN FAHRİ ÖĞRETİCİ MÜJDELİ HABERİ BEKLİYOR

En son, Resmi Gazete’de yayımlanan 7’nci kadro paketinde fahri Kur’an kursu öğreticilerine dair herhangi bir düzenleme gerçekleşmedi. Yaklaşık 25 bin fahri Kur’an kursu öğreticisi, iktidar tarafından kendilerine 2018 yılında verilen sözlerin tutularak, yaklaşan seçimler öncesi Cumhurbaşkanı tarafından kedilerine müjdeli haberin verilmesini bekliyor.

Milli Gazete

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.