Diyanet-Sen 'den kapsam dışı kalan 6 bine personele kadro talebi

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, kadro düzenlemesinden memnun olduklarını ancak kapsam dışı kalan 6 bine yakın personelin de kadroya alınmasını talep etti.

DİYANET 10.12.2022, 21:18 Editör
Diyanet-Sen 'den kapsam dışı kalan 6 bine personele kadro talebi

500 binden fazla sözleşmeli personeli kadroya geçirecek düzenleme, hazırlandı. Düzenlemeyle 35 bine yakın sözleşmeli din görevlisi de kadroya geçecek.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, ''Yaklaşık 35 bin din görevllisi kardeşimiz bu vesileyle kadrolarına kavuşmuş oldular. Sözleşmeli statüde olan kardeşlerimizin kadroya geçmeleri de memnuniyet verdi. Çünkü haksızlıklar vardı'' dedi.

Sözleşmeli din görevlerinin örgütlü olduğu Diyanet-Sen, düzenlemeden memnun. Genel Başkan Ali Yıldız, özellikle müftülüklerde görevli bazı personelin kadro kapsamı dışında kaldığını belirtti.

Ve kapsam dışı kalan 6 bine yakın personelin de kadroya alınmasını istedi. 

DİN GÖREVLİLERİ KADRO İSTİYOR

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Yıldız, ''Sözleşmeli pozsiyonda çalışıp kadroda kapsam dışı kalan personelimiz yok. Artık sıra fahri ve vekil olarak çalışan kardeşlerimizin kadrolarına kavuşmaları için taleplerimizi yineliyoruz. Bu kardeşlerimiz yetersiz şartlar altında görevlerini yapıyorlar'' açıklamasında bulundu. 

Yıldız, 15 Ocak 2023'te yürürlüğe girecek olan 3600 ek gösterge düzenlemesini de hatırlattı. Ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki idari hizmetler personelinin de düzenlemeden yararlanması çağrısı yaptı.
NTV

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
YHS 2 ay önce
Yhs ek gösterge istemiyor liyakatı gözeterek gih sınıfı ı istiyor,bunların hiç ehmiyeti yok 110 bin insanın ahını almaya devam edin
YHS 2 ay önce
Tüm kurumlardaki yardımcı hizmetlerin genel idari hizmetler kadrosuna geçmek istiyor en az lise mezunu olanlar var onları gündeme getirelim mübaşirlere verilen hak gibi verilirse sevinirler hak hukuk adalet için .
Yazık 2 ay önce
Arkadaş öğretici değil öğretmen statüsü istiyoruz. Lisans ve formasyon sahibiyiz. Kpss dhbt ve mülakat sistemiyle atandık. Ucube bir tanımlamaya yıllardır görmezden giliniyıryz.