2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı MEB Ücretli Öğretmenlik e-Devlet Başvuru Tarihleri Belli Oldu

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı MEB Ücretli Öğretmenlik e-Devlet Başvuru Tarihleri Belli Oldu
2019 yılında ücretli öğretmen olarak başvurmak isteyen öğretmen adayları dikkat! Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2020 eğitim öğretim yılında e devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri açıklandı. Ücretli öğretmen başvuruları e-Devlet'ten nasıl yapılacak ve gerekli evraklar nelerdir?

Yeni dönem ücretli öğretmenlik başvuruları 29 Ağustos 2019 tarihinden itibaren alınmaya başlanacak. 29 Ağustos 2019’da 2019 KPSS sonuçları açıklanacak ve e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuruları alınacak.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren ücretli öğretmenlik ön başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaya başlamıştı. İlk olarak e-Devletten yapılan başvuruların ardından İl veya ilçe müdürlükleri tarafından gerekli görüldüğü durumda ayrıca online başvuru da yapmak gerekmektedir.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvuru yapmak isteyenlerin bulundukları ilde yer alan il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinin internet sitelerindeki duyuruları da ayrıca bu tarihten itibaren takip etmeleri gerekmektedir.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Diploma fotokopisi, varsa Formasyon fotokopisi, Kimlik fotokopisi, Adli Sicil Kaydı, varsa Diğer Sertifikalar, varsa KPSS sonuç belgesi istenmektedir. 2 yıllık önlisans mezunları ile üniversitelerin 3. ve 4. Sınıf öğrencileri öğrenim belgeleri ile ihtiyaç duyulan branş olduğu durumda başvuru yapabilmektedirler.

ADIM ADIM E-DEVLET’TEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

MEB ücretli öğretmenlik başvurusunu e-devlet üzerinden yapabilmek için kişilerin e-devlete giriş şifrelerinin olması gerekir. Şifre alındıktan sonra doğrulama ekranı ile sisteme giriş yapılır. e-devlet üzerinden doğrulama mobil imza ile, e-imza ile ya da internet bankacılığı ile de yapılabilmektedir. E-Devlet şifresi herhangi bir PTT şubesinden alınabilir.

- e-devlet üzerinden doğrulama yapılırken Milli Eğitim Bakanlığının hizmetlerinde yer alan Ücretli Öğretmenlik Başvurusu seçilir.

- Ücretli Öğretmenlik Başvurusu seçildikten sonra ücretli öğretmen adayının karşısına kişisel bilgilerle eğitim ve KPSS bilgileri ekranı çıkacaktır.

- Başvuru formunda e-devlet üzerinde kayıtlı telefon ve e-posta adresleri otomatik olarak gelecektir.

- Bu bilgiler adaya ulaşmak açısından önemli olduğu için güncel tutulmalıdır.

- Aday eğer okul öncesi branşına lise mezuniyeti ile başvurmak istiyorsa (Liselerin ilgili bölümünden mezun olmuşsa) ilgili seçeneği işaretleyerek mezuniyet bilgilerini dolduracaktır.

- Eğer formasyonu varsa da ilgili seçeneği işaretleyip mezuniyet bilgilerini dolduracaktır.

- Aday KPSS sınavına girmişse isterse bu bilgileri yine aynı şekilde seçecektir.

- Kaydet ve ilerle butonuna tıklandığında ise tercihlerin girildiği bir sonraki tercih ekranına geçilecektir.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.