Ali Yalçın'dan şube müdürleri, müfettiş ve şefleri ilgilendiren açıklama

Ali Yalçın'dan şube müdürleri, müfettiş ve şefleri ilgilendiren açıklama
Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın sosyal medya üzerinden Şube müdürü, araştırmacı, müfettiş ve şefler hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Şube Müdürlerinin Haklı İsyanı Görülmeli ve Gereği Yapılmalıdır

- Şube müdürü, araştırmacı, müfettiş yardımcısı ve şef arkadaşlarımızın taşıdıkları sorumluluk ve yetki ile uyumlu olmayan ücretleri ve diğer ekonomik hakları acilen iyileştirilmelidir.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

- Uzman ve Başöğretmenlikte, öğretmen oldukları halde kapsam dışında bırakılan Araştırmacı,Şube Müdürü,İlçe Müdürü, İl Müdür Yardımcısı ve İl Müdürü gibi pozisyonlarda çalışan yöneticilerin  bu hakkı kullanamaması mağduriyet oluşturmaktadır.

- Şube Müdürü ve Araştırmacı kadrosuna çekilen yetişmiş personelin bin bir emekle elde ettikleri makamları bırakarak, ‘Yönetici Atama Yönetmeliği’nde istekleri dahilinde okul yöneticisi olabilme hakkı talep etmeleri yaşadıkları sorunun büyüklüğünü göstermektedir.

- Bürokrasinin kilit taşı, çelik çekirdeği konumunda bulunan ve kurumlardaki yükü omuzlayan bu arkadaşlarımızın küstürülmesinin oluşturduğu sosyal maliyet, durumlarının iyileştirilmesi için gerekli meblağdan daha maliyetlidir. Bu durum sürdürülemez.Bir an önce gereği yapılmalıdır.
 

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.