Ayda bir il milli eğitim müdürü değiştirerek sorunlar çözülmez

Ayda bir il milli eğitim müdürü değiştirerek sorunlar çözülmez
Eskişehir Eğitim sen Şube Başkanı Faik Alkan, Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin'in orta öğretimde sınıf tekrarı ve açık liselere dair kamuoyuyla paylaştığı görüşleri işaret ederek, “Sistem onlarca kez değiştirildi. Sonuç ortada. Mutsuz bir gençlik, işine yabancılaşan eğitimciler, okul ve öğretmen peşinde koşan para kaynağı veliler...” diye konuştu.

2002 yılından bu zamana değin 9 milli eğitim bakanının değiştiğini belirten Alkan, bir önceki bakanın uygulmalarını aynı hükümetin bir diğer bakanının değiştirdiğini belirterek, “2002 yılından bugüne kadar 9 Milli Eğitim Bakanı değiştiren, istikrarsız politikalara imza atan hatta bir önceki Bakanın uygulamalarını ilk ortadan kaldıran aynı iktidarın mensupları değilmiş gibi hareket ediliyor. Onlarca kez sistem değişti. 6 kez liseye giriş, 3 kez üniversiteye giriş sistemi, eğitim emekçilerine, paydaşlarına ve velilere sorulmadan değiştirildi. Sonuç ortada. Mutsuz bir gençlik, işine yabancılaşan eğitimciler, okul ve öğretmen peşinde koşan para kaynağı veliler.” dedi.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Emek Mahallesine Anadolu Lisesi yapamayan bir bürokrasi ile sorunlar çözülemez

Sorunları çözmek yerine milli eğitim müdürlerinin değiştirildiğini belirten Alkan, “Eskişehir gibi göç alan illerde derslik üretemeyen bürokrasi ayda bir il milli eğitim müdürü değiştirerek sorunları çözmek yerine ötelemiştir. Bırakın diğer sorunları Emek Mahallesinde bir Anadolu Lisesi dahi yapılamamıştır” dedi.

Ya depreme hazırlık? 

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Eskişehir’deki okulların depreme hazır olup olmadığı konusunda da ellerinde herhangi bir veri olmadığını belirten Alkan, “Ülkede olduğu gibi Eskişehir'de depreme kaç okulumuz hazırlıklıdır? Bu sorunun cevabını bir önceki Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE vermedi. Yeni Milli Eğitim Müdürümüz bu konuda Eskişehir kamuoyuna açıklama yapmalıdır. 

Eğitim Sen olarak eğitimde istikrarsız bakanlık politikaları ile sorunların çözümü konusunda ümitli değiliz” diye konuştu.

esgündem26

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6 Yorum