Bu Bilsemde 4 Dünya Birincisi Çıktı

Bu Bilsemde 4 Dünya Birincisi Çıktı
Kaymakamlık resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, “Uluslararası CARİBOU Matematik Yarışmasının 3. aşamasında farklı ülkelerden 7 bin 328 öğrencinin katıldığı yarışmada, Ereğli Bilim ve Sanat Merkezinden 4 öğrenci aynı puanı alarak Dünya Birincisi olmuştur.

Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Ege Karakaya, Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu, Yağız Selim Köklü ve Işıl Ceylin Demirhan’ın Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında farklı ülkelerden 7 bin 328 öğrencinin katıldığı yarışmada aynı puanı alarak dünya birincisi oldular. Dünya birincisi öğrenciler Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu tarafından ödüllendirildi. 

Kaymakamlık resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, “Uluslararası CARİBOU Matematik Yarışmasının 3. aşamasında farklı ülkelerden 7 bin 328 öğrencinin katıldığı yarışmada, Ereğli Bilim ve Sanat Merkezinden 4 öğrenci aynı puanı alarak Dünya Birincisi olmuştur. Türkiye’de 5 Bilsem öğrencisi aynı puanı alarak dünya birincisi olmuştur. Bu öğrencilerden 4 tanesi Ereğli’de 1 tanesi İzmir’dedir. CARİBOU Matematik öğrencilerin severek matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlayan, Kanada merkezli bir organizasyondur. Uluslararası CARİBOU Matematik Yarışması ise dünya çapında online olarak düzenlenen bir matematik yarışmasıdır. Yarışmada birincilik kazanan öğrencilerimiz: Ege Karakaya, Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu, Yağız Selim Köklü, Işıl Ceylin Demirhan Sayın Kaymakamımızı İsmail Çorumluoğlu'nu ziyaret etmişlerdir. Kaymakamımız Sayın İsmail Çorumluoğlu öğrencilere başarılarından dolayı hediye ve plaket takdim etmiş olup öğrencilerimizi, öğrencilerimizin başarısında emeği geçen tüm öğretmen ve idarecileri tebrik etmiştir” denildi.

Biz de bu çocuklarımıza başarılar diliyor, öğretmen ve idarecilerimizi kutluyoruz. 
Haber : Selçuk Tütak

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.