CHP'den okul müdürü hakkında açıklama

CHP'den okul müdürü hakkında açıklama
CHP’li Hasan Öztürkmen, Gaziantep’in Şahinbey İlçesi’ndeki 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu’nun müdürü hakkındaki iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Öztürkmen, Bakan Tekin’den şu sorularına yanıt istedi:

1-  Hakkında birçok suçlama ve şikayet bulunan Dönemin Okul Müdürü Mustafa Yıldırım’a kınama cezası verilmesi eğitim camiasında tepkilere yol açmış ve Yıldırım'ın kollandığı gündeme gelmiştir. Meslekten ihraç niteliğindeki eylemlere ilişkin disiplin cezasının kınamayla sınırlı tutulmasını sağlayan 'hafifletici nedenler' nedir?

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

2-  Mustafa Yıldırım’ı şikayet eden Dönemin Müdür Yardımcısı Hüseyin Alökmen’in sosyal medya hesabından içkili fotoğraflar paylaştığı gerekçesiyle görevinden alındığı iddiaları doğru mudur? Öyleyse bu karar anayasada güvence altına alınan özel hayatın gizliliğini ihlal ve yaşam tarzına açık müdahale değil midir?

3-  Bakanlığınız bünyesinde görevli kamu çalışanlarına iş yeri sınırları dışında içki içme yasağı mı konulmuştur ve bunları takip etmek için özel bir birim mi oluşturulmuştur?

4- Milli Eğitim Bakanlığında anayasa ve ilgili mevzuatlar yerine dini kurallar mı esas alınmaya ve uygulanmaya başlanmıştır?

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

5- İktidarınıza yakın kamu görevlileri hakkında çeşitli suçlamalar bulunmasına rağmen göreve iade edilerek aklanmaları; bir nevi ödül niteliğinde olup yeni suçlamalar için teşvik ve cesaret verici olacaktır. Alınan bu kararların gerekçesi ve dayanakları nelerdir?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum