Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenlere kariyer sınavı yapılacak! Kılıçdaroğlu: Bu sınava girmeyin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenlere kariyer sınavı yapılacak! Kılıçdaroğlu: Bu sınava girmeyin!

EĞİTİM 22.08.2022, 21:45 22.08.2022, 21:53 Editör
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenlere kariyer sınavı yapılacak! Kılıçdaroğlu: Bu sınava girmeyin!

Bugün yapılan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş toplantısı gerçekleştirdi.

Öğretmenlerin kariyer sınavına ilişkin açıklama

Uzman ve başöğretmenlik kadrolarına 614 bin 446 başvuru oldu. Büyük bölümü gerekli eğitimleri tamamladılar. Yüksek lisans, doktora yapmış olan 80 bin öğretmenimiz zaten muaftır. Boykot çağrılarını milli iradenin tecelligahı olan Meclisimize saygısızlık olarak görüyoruz.

Kılıçdaroğlu'ndan öğretmenlere: Son çağrım, bu sınava girmeyin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlere kariyer sınavına girmemeleri için çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, 'Erdoğan, rencide edici sınavı kabul etmeyen öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir. Sevgili Öğretmenler, bu ülkenin gözbebeği sizlersiniz. Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası "Uzman ve başöğretmenlik kadrolarına 614 bin 446 başvuru oldu. Büyük bölümü gerekli eğitimleri tamamladılar. Yüksek lisans, doktora yapmış olan 80 bin öğretmenimiz zaten muaftır. Boykot çağrılarını milli iradenin tecelligahı olan Meclisimize saygısızlık olarak görüyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın açıklamasının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlere kariyer sınavına girmemeleri için çağrısını yineledi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan, rencide edici sınavı kabul etmeyen öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir. Sevgili Öğretmenler, bu ülkenin gözbebeği sizlersiniz. Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin! Haklarınızı almak mı istiyorsunuz, insanca yaşamak mı istiyorsunuz, mücadele etmeyi bileceksiniz. 'Hadi ordan demeyi' bileceksiniz. Bakın o zaman o tehditlerden nasıl dönüyorlar. 600 bin kişisiniz, sizin önünüzde kim durabilir! İlk atacağınız adım sendikalarınıza yönelik olsun. Bazı sendikalar bu rezaletin şakşakçısıdır. Oysa tüm güç sizin elinizdedir. En önce onları hizaya getirin."

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
18
açık