Eğitim-Bir-Sen şube başkanından ilçe milli eğitim müdürüne tepki!

Eğitim-Bir-Sen şube başkanından ilçe milli eğitim müdürüne tepki!
Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Memur-Sen Konfederasyonunun Genel Merkez düzeyinde eylem kararı aldığı Seksen İhtilalinden kalma yasakçı zihniyetin tek tip insan yetiştirme hayalinin ürünü olan Kılık-Kıyafet Yönetmeliğinin, lokal düzeyde hortlatılmaya çalışıldığı izleniminden dolayı açıklamalarda bulundu.

Eski Türkiye Özlemi Duyanlara Asla Müsaade Etmeyeceğiz.1980 İhtilalinden kalma yasakçı zihniyetin tek tip insan yetiştirme hayalinin ürünü olan Kılık-Kıyafet Yönetmeliğinin, lokal düzeyde hortlatılmaya çalışıldığı izlenimimizi daha önce yaptığımız açıklamayla kamuoyu ile paylaşmıştık.

http://manisa1.ebs.org.tr/manset/2702/eski-turkiye-ozlemi-duyanlara-asla-musaade-etmeyecegiz-?fbclid=IwAR0SRQDcaPSf_AcjlqDSgIM6BjERxF14Z_eIJZ4uzJ7iLGpabCIdbz2WeVs
Yunusemre İlçemizde daha iyi bir eğitim için çalışmak,eğitimin niteliğini arttırmak yerine darbe ürünü yönetmeliğin öngördüğü pantolonun kumaşı,kazağın yakası,ayakkabının topuk boyu,ense tıraşı ve bıyıkla uğraşan bir yaklaşım sergileniyor. Bu durum Yeni Türkiye'ye yakışmıyor.

Bu tür eski kafa, kısıtlama ve dayatma içeren, vesayeti yeniden hortlatmaya dönük yaklaşımlar, eğitim çalışanlarını huzursuz etmekte ve eğitime, millete, ülkeye yarar sağlamamaktadır. Kamuda kılık kıyafet dayatması artık son bulmalıdır.

Öğrencilerin serbest kıyafet hakkının olduğu yerde, öğretmene, eğitim çalışanına, kamu görevlisine ‘ne giyeceğine karar veremeyen insan’ muamelesi yapılmış olması kabul edilebilir bir şey değildir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, kılık ve kıyafet özgürlüğü hakkının alınabilmesi için başlattığımız sivil itaatsizlik eylemimiz, kamu görevlileri kılık ve kıyafet özgürlüğüne kavuşuncaya kadar kararlılıkla sürecektir.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum