Eğitim Bir-Sen’de Duygusal Kopuşlar Başladı

Eğitim Bir-Sen’de Duygusal Kopuşlar Başladı
Eğitimbirsen’de istifalar artıyor. Özellikle sendikanın kuruluş aşamasında görev almış ya da uzun süredir sendikaya hizmet eden üyeler manifesto niteliğinde mesajlarla istifa formlarını yayınlıyor.

Konya’da Eğitimbirsen’den istifa eden bir öğretmenimizin duygu yüklü mesajı ve istifa formu

Sadece insan öldürene katil denmez ey benim eskimiş dostum. Katledilen duygular, adı konmamış bir soykırımdır belki de kim bilir? Ölen insandan geriye kalan hissiz bir ceset iken inanç suikastlerinin bakiyesi acı duyan gönüllerdir. Bugünün Ebu Zerleri zennelerin alkışlarıyla sürgün edildi, rakkaselerin şuh gülüşleriyle harcandı bizim dediğimiz ne kadar değer varsa... Gençliğim, heyecanım, aşkım ve inancım örselenmişken benimdir dediğim bir davada, tersine akıtacak değilim artık Fırat'ı ve Sakarya'ya şiir yazıldı çoktan. Şimdi gitmektir bana düşen bu platonik sevdadan... (smi) 

14 Şubat 2020 itibari ile Eğitim-Bir-Sen'den istifa ettim. Ne aynı şeyleri düşünüyor, ne aynı şeyleri terennüm ediyor ne de aynı hissiyatı paylaşıyoruz. En ufak bir gönül bağım kalmamış olup gönlümde gençliğimin en güzel yıllarını harcamamın tortusu vardır...


kamudanhaber

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
12 Yorum