Eğitim-İş, Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen'den yetkiyi kaptı: 5 ilçede birinci oldu

Eğitim-İş, Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen'den yetkiyi kaptı: 5 ilçede birinci oldu
Aydın'da üye sayısını artırmaya devam eden Eğitim-İş; İncirliova, Koçarlı, Kuşadası, Kuyucak ve Söke'de yetkili sendika oldu.

Eğitim camiasının önde gelen sendikalarından biri olan Eğitim-İş, verdiği mücadelenin karşılığını aldı. İl genelinde örgütlü olan Eğitim-İş, İncirliova, Koçarlı, Kuyucak, Söke ve Kuşadası'nda üyesi sayısını artırarak, yetkili sendika olmayı başardı.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

İncirliova, Koçarlı ve Kuyucak'ta Eğitim- Bir-Sen'den, Söke ve Kuşadası'nda da Türk Eğitim Sen'den yetkiyi alan Eğitim-İş, il genelinde ise en fazla üyeye sahip üçüncü sendika olma özelliğini korudu. Eğitim-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir, eğitim emekçilerinin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizerek, “Aydın'ın 17 ilçesinde örgütlüyüz. Tüm ilçelerde üye sayılarımızı artırdık. 5 ilçede de üye sayımızı yüzde 136 artırarak yetkiyi aldık. İncirliova, Koçarlı, Kuşadası, Kuyucak ve Söke’de yetkili sendika olduk. Gücünü üyesinden alan; söylemiyle etkin, eylemiyle cesur, temsiliyetiyle güçlü sendika olarak tüm eğitim emekçilerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Eğitim emekçilerinin umudu olma, emek mücadelesini büyütme kararlılığımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Birlikte başaracağız mutlaka kazanacağız” dedi. Özdemir, Eğitim-İş’e üye olarak güçlerine güç katan tüm eğitim emekçilerine de teşekkür etti.

sesgazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.