Eğitimin patronu Millî Eğitim Bakanıdır, Maliye Bakanı değil!

Eğitimin patronu Millî Eğitim Bakanıdır, Maliye Bakanı değil!
Adana Milletvekili İsmail Koncuk, TBMM'de bugün yaptığı 60 bin öğretmen atamasına ilişkin konuşmasında; '. Sayın Millî Eğitim Bakanı bir sayı dahi telaffuz edemiyor. 500 binin üzerinde öğretmen adayı şubatta 60 bin öğretmen ataması yapılmasını ısrarla, eylemler yaparak ifade ediyor ama Millî Eğitim Bakanı bir sayı veremiyor. Bir kere, bunun bir an önce açıklığa kavuşturulmasını Millî Eğitim Bakanından bekliyoruz. Eğitim öğretimin patronu Millî Eğitim Bakanıdır, Maliye Bakanı değildir.' dedi.

İSMAİL KONCUK (Adana) – Sayın Başkanım, şubat ayına üç aylık bir zaman dilimi kaldı. Hâlen Millî Eğitim Bakanlığının şubat ayında kaç öğretmen atayacağını bilmediğini görüyoruz. Sayın Millî Eğitim Bakanı bir sayı dahi telaffuz edemiyor. 500 binin üzerinde öğretmen adayı şubatta 60 bin öğretmen ataması yapılmasını ısrarla, eylemler yaparak ifade ediyor ama Millî Eğitim Bakanı bir sayı veremiyor. Bir kere, bunun bir an önce açıklığa kavuşturulmasını Millî Eğitim Bakanından bekliyoruz. Eğitim öğretimin patronu Millî Eğitim Bakanıdır, Maliye Bakanı değildir.

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum