MEB 2018 yılı görevde yükselme ve unvan değişikli sınavını ivedilikle yapmalı

MEB 2018 yılı görevde yükselme ve unvan değişikli sınavını ivedilikle yapmalı
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada 'Görevde Yükselme ve Ünvan değişikliği sınavı bir an önce yapılmalıdır.' dedi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı Görevde  Yükselme ve Ünvan değişikliği sınavına yönelik açıklamaları şu şekilde;

1- Görevde  Yükselme ve Ünvan değişikliği sınavı bir an önce yapılmalıdır.

2. Eğitim camiamızın yükünü çeken bu arkadaşlarımızın kariyer planlamalarına da katkı sağlayacak bu sınavlar MEB’de ehliyet ve liyakat sistemini de güçlendirecektir.

3. Bakanlık gerekli duyuruları bir an önce yaparak takvim yayınlamalı, beklentiyi karşılamalıdır.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları ivedilikle gerçekleştirilmelidir

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ile hizmet gereklerine göre belirlenen şube müdürlüğü, şef ve memur münhal kadroları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmasını talep ettik.

Bilindiği üzere, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ile hizmet gereklerine göre belirlenen münhal kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları yapılmaktadır.

Bakanlık tarafından 29.12.2013 tarihinde şube müdürlüğü kadroları için, 6.12.2015 tarihinde ise şef ve memur kadroları için görevde yükselme sınavı gerçekleştirilmiş; söz konusu tarihlerden bu yana herhangi bir görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılmamıştır.

Aradan geçen zaman zarfında değişik sebeplerle görevde yükselmeye tabi kadrolar açısından çok sayıda münhal kadro oluşmuş olmakla birlikte, herhangi bir sınav gerçekleştirilmemiş, sınav puanına dayalı bir atama süreci de işletilmemiştir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, Ekim 2017 Kurum İdari Kurulu toplantısında, “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavları ivedilikle gerçekleştirilmeli ve en geç iki yıllık periyotlarla yinelenmelidir” talebimizi dile getirmiştik. Çalışma Raporu’nda talebimiz kabul edilerek gerekli çalışmaların başlatılması kararı alınmıştı.

Bu nedenle, Bakanlığa yazılı müracaatta bulunarak, merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ile hizmet gereklerine göre belirlenen şube müdürlüğü, şef ve memur münhal kadroları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmasını istedik.  

Bakanlığa gönderdiğimiz yazı için tıklayınız

Kamubiz.com ÖZEL

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum