MEB Açıköğretim Fakültesi Elektrik Bölümü Mezunlarını Teknikerden Saymıyor

MEB Açıköğretim Fakültesi Elektrik Bölümü Mezunlarını Teknikerden Saymıyor
Milli Eğitim Bakanliginca,Periyodik Kontrol Uzmanı görevlendirmesi, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilmektedir. Yönetmeliğin “Tanımlar” başlıklı 4. Maddesinde; “ğ) Periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişi: Bu Yönetmelikte belirtilen iş ekipmanlarının teknik özelliklerinin gerektirdiği ve EK-III’te yer alan istisnalar saklı kalmak kaydıyla ilgili branşlardan mühendis, tekniker ve yüksek teknikerleri.. ifade eder.” tanımına yer verilmiştir.

Milli Eğitim Bakanliginca,Periyodik Kontrol Uzmanı görevlendirmesi, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilmektedir. Yönetmeliğin “Tanımlar” başlıklı 4. Maddesinde; “ğ) Periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişi: Bu Yönetmelikte belirtilen iş ekipmanlarının teknik özelliklerinin gerektirdiği ve EK-III’te yer alan istisnalar saklı kalmak kaydıyla ilgili branşlardan mühendis, tekniker ve yüksek teknikerleri.. ifade eder.” tanımına yer verilmiştir. Dolayısıyla başvuruda bulunan adayların tekniker unvanına sahip olması yeterli görülmektedir.

Ilgili Görevlendirme ile ilgili yaptigim Basvuru Anadolu Universitesi AcikOgretim Fakültesi Mezunu olmam gerekçesiyle onaylanmamıştır.

Kaldiki Yüksek Öğretim Kurumunca ilgili Bölüm Mezunlarına "Tekniker"Unvani verilmiştir.Bu Adaletsiz uygulama hak mağduriyetine sebep olmaktadır.

Konu ile ilgili Türkiye Kamu_Sen Konfederasyonuna bağlı Türk Eğitim Sen tarafından gerekli girişimler başlatılmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.