MHP ve CHP'den öğretmenlerin aile birliği için önemli talep

MHP ve CHP'den öğretmenlerin aile birliği için önemli talep
Öğretmenlere il, ilçe emri verilmemesi ve özür grubu atamalarının gerçekleşmemesi TBMM Genel Kurulunda gündem oldu. CHP ve MHP milletvekilleri tarafından yapılan açıklamalarda il, ilçe emri uygulamasının kaldırılmasının binlerce öğretmeni mağdur ettiği belirtildi.

OLCAY KILAVUZ (Mersin) – İstikbalimizi inşa eden, nesilleri yetiştiren öğretmenlerimize il, ilçe emri verilmemesi ve özür grubu atamalarının gerçekleşmemesi büyük bir mağduriyet yaratmaktadır. Birçok öğretmen, boş kontenjanların yer değiştirmelere açılmaması nedeniyle sorun yaşamakta, uzak bölgelerde çalışmaya mahkûm edilerek her gün neredeyse yüzlerce kilometre gidiş geliş yapmaktadır. Bu durumu beş yıla kadar yaşayan öğretmenlerimiz bulunmakta ve öğretmenlerimizin aile birliği maalesef bozulmaktadır. Bu tür sorunlarla uğraştırmak doğru değildir. Bu mağduriyetlerin giderilmesi adına gereken çalışmaların ilgili Bakanlıkça yapılmasını bekliyoruz. Öğretmenlerimize müjdeli haberin verilmesini hepimiz beklemekteyiz.

METİN İLHAN (Kırşehir) – Öğretmenlerimizin 2020 yılı Ocak ayı aile birliği, sağlık, can güvenliği, mazeretleri ve engellilik durumuyla diğer nedenlere bağlı yer değiştirmelerinde sınırlı sayıda kontenjan dâhilinde atamaları gerçekleştirilmiştir. Bu yıl ara tatil özür grubu atamalarında il, ilçe emri uygulaması yapılmamıştır ancak il, ilçe emri önceki yıllarda ara tatil atamalarında uygulanmıştır. İl, ilçe emri uygulamasının kaldırılması binlerce öğretmenimiz için çok büyük mağduriyet oluşmasına sebebiyet vermiştir. Devlet, Anayasa’mızın 41’inci maddesinde açıkça belirtildiği üzere, aile birliği ve bütünlüğünü korumak ve sağlamakla yükümlüdür. Bu sebeple, henüz ara tatil de bitmemişken Sayın Bakanın sayıları yaklaşık 15 bini bulan bu öğretmenlerimize güzel bir haber vererek anne ve babalarından ayrı olan yavrularımızı sevindireceğini umuyor ve bekliyoruz.

Kamubiz.com ÖZEL/ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum