Milli Eğitim müdürlüğünde görevden alma ve sorumlulara ceza var!

Milli Eğitim müdürlüğünde görevden alma ve sorumlulara ceza var!
yeniadimgazetesi.com' a göre Çaycuma Milli Eğitimde Halk Eğitim Müdür Yardımcısı görevden alındı, sorumlulara ceza yağdı

Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde meydana geldiği iddia edilen usülsüzlüklerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı soruşturmanın tamamlandığı ve sonuçlarının ilgililere tebliğ edilmeye başlandığı bildiriliyor.

Soruşturma sonucuna göre, Çaycuma Halk Eğitim Müdür Yardımcısı S.Y.nin bu görevden alınarak, bir köy okuluna öğretmen olarak atandığı, kararın kendisine tebliğ edildiği öğrenildi.

Görevden alınan bayan ilçe müdür yardımcısının eşinin de daha önce bakanlık müfettişleri tarafından Halk Eğitim Müdürlüğü'ndeki görevinden alınarak başka bir göreve verildiği belirtiliyor.

Öte yandan Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü'nde görevli bazı üst düzey yöneticilere de kınama, maaştan kesme, kademe ilerlemesini durduma ve benzeri cezalar uygulandığı, ancak soruşturma sonuçlarının saklı tutulduğu ifade ediliyor.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

HALK EĞİTİM MÜDÜRÜNE CEZA ÜSTÜNE CEZA

Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Halk Eğitim Müdürü olarak görev yapan İ. Ü.in bakanlık müfettişleri tarafından tespit edilen çeşitli usülsüzlükleri nedeniyle kınama, maaştan kesme ve kademe ilerlemesinin durdurulması ile cezalandırıldığı, ancak İ.Ü'nün savunma hakkını kullandığı ve sonucun beklendiği bildiriliyor.

Tespit edilen usülsüzlükler arasında kursa katılmadan kursiyer belgesi almak, kurs açıp kursa katılmadan ödenek almak, personele mobing uygulamak gibi iddialar da yer alıyor.

Halk Eğitim Müdürüne kursa katılmadığı halde sertifika veren usta öğreticiye kınama cezası ile bir yıl boyunca halk eğitim kurslarından men cezası verildiği alınan bilgiler arasında bulunuyor.

OKUL AİLE BİRLİĞİ'NİN PARASI KULLANILMIŞ

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerince yapılan inceleme sonucunda kişisel hata nedeniyle sorumlu kişi tarafından ödenmesi gereken bir borcun, Okul Aile Birliği'nin parası kullanılarak ödendiği de ortaya çıktı.

Bu arada, Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da müfettiş görevlendirilerek inceleme yaptırıldığı belirtiliyor.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CEZA ALDI MI?..

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

 Bu arada Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş'a da "kınama" cezası verildiği belirtiliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürüne hangi nedenle kınama cezası verildiği ise açıklığa kavuşmadı.

Çaycuma'da, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde meydana gelen olaylardan rahatsızlık duyan eğitim çevreleri, " Bakanlık müfettişlerinin soruşturması sonuçlandı. Çok sayıda ceza var. Ancak kapsamı açıklanmıyor. Eğer ceza alınmadığını iddia edenler varsa bunu kamuoyuna duyursunlar." şeklinde konuştular.

Öte yandan aynı eğitim çevreleri tarafından kendisi hakkında bu kadar usülsüzlük tespit edilen ve ceza uygulanan Halk Eğitim Müdürü'nün hala nasıl aynı görevde tutulduğunun açıklanması isteniyor.

yeniadimgazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
8 Yorum