Milli Eğitim Şube Müdürlerinden seçim öncesi Milletvekillerine açık çağrı!

Milli Eğitim Şube Müdürlerinden seçim öncesi Milletvekillerine açık çağrı!
Şube Müdürü ile öğretmen maaşlarının uçurum olduğu bu süreçte MEB şube müdürleri seçim öncesi seslerini duyurmaya çalışıyor

Sayın Vekilim, sizi İlce Milli Eğitim Müdürleri ve Milli Eğitim Şube Müdürlerinin sorunlarını anlatmak ve desteğinizi istemek için rahatsız ediyorum.

İnşallah sorunun çözümü sizin katkınız ile olur umudunu taşıyoruz.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Sayın Vekilim, Öğretmenlik Meslek Yasası çıktıktan sonra  Uzman ve Baş Ögretmen unvanı verilmeyen İlce Müdürü ve Şube Müdürünün bir aylık maaşı bırakın okul müdürü veya yardımcısını ek ders almayan uzman öğretmenin bile gerisine düşmüştür.

Bu kanun öğretmenlere yaklaşık 5000TL bir artış sağlarken Kanun kapsamı dışında bırakılan Şube Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin geliri astlarına oranla erimiş hatta altında kalmıştır. 

Yirmi yıllık tecrübesi olan Başöğretmen ünvanlı sınıf öğretmeni maaş ve ek ders toplamda ayda 25.000TL gelir elde ederken onun amiri olan Şube Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü 19.000TL maaş almaktadır.

Bir İlce Milli Eğitim Müdürü bir Sınıf ögretmeninden az gelir elde etmektedir. Yasa bütüncül bir yaklaşımla çıkmadığı için dengeleri ve çalışma barışını bozmustur.

Üst, astından az maaş alır hale gelmiştir.Bu mağduriyetin düzeltilmesi için Şube Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerininde Başöğretmen sayılması ve ileve ek ders yada katsayı artışı sağlanması hususunda İnşallah yardımlarınızı bekliyoruz.

Saygılar sunarım.(İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.