Milli Eğitim Bakanlığı'nda üst düzey istifa!

Milli Eğitim Bakanlığı'nda üst düzey istifa!
Sofya eğitim müşaviri ve eski Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan AK Parti Hatay Milletvekili adaylığı için istifa etti!

Dörtyollu Eski Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, son olarak eğitim müşaviri olarak Bulgaristan Sofya Büyükelçiliği’ne atanmıştı. Görev yaptığı dönemde Hatay eğitim camiasının takdirini kazanan Karahan’ın önümüzdeki günlerde adaylık çalışmalarını sıklaştırması bekleniyor.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

KEMAL KARAHAN KİMDİR?
Kemal Karahan 1964 yılında Hatay Dörtyol’da doğdu. İlköğrenimini Çaylı Yavuz Selim İlkokulu ve Dörtyol Merkez Ortaokulu’nda, lise öğrenimini Dörtyol Deneme Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. 1986 yılında Siirt(Batman) Beşiri Lisesi’nde Edebiyat Öğretmeni olarak göreve başladı. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda öğretmenlik ve çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1997-2000 yılları arasında T.C. Kazakistan Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Kültür Merkezi’nde Türkçe Öğretmeni olarak görev aldı. 2003-2007 yılları arasında Dörtyol Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü,2007-2011 yılları arasında Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilliği görevinde bulundu. Ulusal Ajans AB Eğitim Projesi (Almanya, Fransa, İtalya, Estonya), AB-Merkezi Finans İhale Birimi destekli AB Projesi ve SODES Projesi gibi çeşitli proje çalışmalarında bulundu. 2011-2014 yılları arasında Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü iken, 20 Haziran 2014 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Hatay İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmiş ve 04.11.2017 tarihinde de Hatay İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmış ve sonra MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü yürütmüştür. Evli ve üç çocuk babasıdır.
korfezgazete.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.